RX 590 güç girişinde beyaz ışık yanıp sönme sorunu

98katliam98

Hectopat
Daha fazla  
Sistemim;

İşlemci -> Ryzen 5 3600.
Ekran kartı -> Gigabyte RX 590 Gaming 8G.
Anakart -> Gigabyte B450M.
RAM -> g-skill Sniper 2x8GB 3000MHz.
PSU -> Xigmatek 600W 80 Plus.
Fanlar -> 4x120mm RGB fan.
Kasa -> gamebooster GB-L06B.
Monitör -> ViewSonic VX2457.
2.monitör ->noc 19" monitör (modelini bilmiyorum)

--------------------------------------------------------------------------
Cümleten hayırlı günler;

- Eskiden APU sistem AMD 7890K kullanıyordum. Sonradan RX 590 almaya karar verdim ve aldım. Fakat çok ciddi darboğaz yaşıyordum. Bu yüzden sistem toplamam gerektiğini anladım. Aradan 6 7 ay geçtikten sonra yukarıda ki sistemi topladım. (27/03/2020-PSU ve ekran kartı değişmedi).
Sorunuma gelirsek. RX 590 ara sıra beyaz ışık 2 kere yanıp sönüyor. Bu ne anlama geliyor, bir problem mi?

İkinci sorunum ise; bilgisayar yük altındayken, örnek veriyorum Ultra'da CoD Warzone oynarken sıcaklık dereceleri;

İşlemci -> MAX-75 / MIN-65 / AVG-70.
Ekran kartı -> Max 77 /min 70 / AVG-74.

Yukarıda ki değerleri alıyorum ve gayet normal olduğunu düşünüyorum. Fakat bilgisayar bir anda hiçbir hata, ses, ışık, sinyal vermeden küt diye kapanıyor. Ama garip bir şekilde bilgisayara elektrik gidiyor. Örneğin bilgisayar kapanıyor ama USB giriş yerinde ki küçük mavi ışık yanmaya devam ediyor. Fakat fanlarım, RGB ışıklarım, ekran kartı ve işlemci falan çalışmıyor. Ekranda sinyal yok demiyor, direkt siyah olup kapanıyor. Nedeni nedir, ne yapmam gerekiyor?

-Yukarıda ki sorunlarım için denediğim çözümler;

--Ekran kartının 8 pinlik kablosunu çıkartıp başka bir 8 pinlik kablo taktım, bir şey değişmedi.
--Anakarta takılan 8 pinlik kabloyu çıkartıp başka bir 8 pinlik kablo taktım, bir şey değişmedi.
--600W PSU yetmiyordur belki deyip denemek için bütün fanlarımı kapattım, RGB'leri kapattım. 2.monitörü iptal ettim, bir şey değişmedi.
--Radeon ayarlarından GPU güç limitini %20 arttırıp denedim, bir şey değişmedi.

-Yukarıda ki uygulamaları yaptığım halde hiçbir şey değişmedi. Bütün fikirlere açığım şimdiden teşekkürler.

Not: PSU değiştirip denememi tavsiye ettiler fakat şu anda öyle bir şansım yok. Onun haricinde ne yapmam gerekiyor?

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı