Çözüldü RX 590 sistemde ekranda çizgiler oluşuyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

dgknbzglu

Kilopat
Yer
İstanbul/Maltepe
Daha fazla  
Meslek
PHP Developer
Merhabalar, yaklaşık 2 aydır bilgisayarıma oturamıyorum bile. Bugün bilgisayarı açtım ilk açtığımda daha çok vardı videoya çekemedim şimdi daha az var ve hemen kayboluyor. Ekran kartında mıdır? HDMI kabloda mıdır? Ne yapmam gerekir yardımcı olur musunuz?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Çözüm
Kabloyu şimdi denedim sorun kablodan değil. Kartımı benimle aynı bilgisayara sahip abimin bilgisayarına takıp test edeceğim. Eğer aynı sorun varsa donanımsal olarak kartta problem var, eğer yoksa yazılımsal. Deneyip sonucu yazarım. Teşekkürler herkese.

Çözüm:
Sorun monitördeymiş arkadaşlar. Ne ekran kartı ne de başka bir şey. Herkese cevaplar ve yardımlar için teşekkürler. Konu kapanabilir.
Kabloyu deneyeceğim.
Oyun girmeyi düşünemedim şimdilik, bilgisayar ilk açılışta çok çizgi çıkıyor sonra belleğine mi alıyor da çizgiler gidiyor bilmiyorum çalıştıkça bitiyor çizgiler.
Mesela beyaz bir sayfa açıldığında çizgi gelip gidiyor bir kaç tekrardan sonra hiç gelmiyor çizgi.

Aynı sorunu Sapphire RX 570 4 GB modelinde yaşıyordum format attığımda düzelmişti. Ben bayağı ayarlarıyla oynamıştım Radeon uygulamasından 1, 2 ay kadar devam etti sonra formattan sonra düzeldi ayrıca benim ortadan beyaz bir çizgi kesiyordu.

Sürücüyü ddu ile silip farklı bir sürüm deneyin isterseniz. Güncel değilse en güncelini kurun mümkünse. Kabloyu deneyecekmişsiniz zaten. Daha yeni başıma geldiği için en korktuğum şey vram arızası bu tarz çizgiler yapabiliyor. Gördüğüm kadarıyla bios ekranında çizgiler yok uygulama açınca oluyor sadece. Yazılımsal olma ihtimali daha güçlü geliyor o yüzden.

Kabloyu şimdi denedim sorun kablodan değil. Kartımı benimle aynı bilgisayara sahip abimin bilgisayarına takıp test edeceğim. Eğer aynı sorun varsa donanımsal olarak kartta problem var, eğer yoksa yazılımsal. Deneyip sonucu yazarım. Teşekkürler herkese.

Çözüm:
Sorun monitördeymiş arkadaşlar. Ne ekran kartı ne de başka bir şey. Herkese cevaplar ve yardımlar için teşekkürler. Konu kapanabilir.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı