RX 590 ve Ryzen 9 5900X sistem toplama

Bütçe
25000
Bilmediğin konularda cevap yazma istersen. Kitap oku. Araştırma yap.

Şimdi bende R5 2600 işlemci, rx580 var. Gidipte r5 5600x takarsam sistemin performansı düşer mi diyorsun? Yoksa rx580 den alabileceğim maksimum verimi mi alırım?

RX 580'nin tamamını kullanırsın.
Dur sen bilmediğin konular hakkında konuşma.(!) Yukarıda çok bilen arkadaş var o cevaplasın
Ben araştırdım geldim. Kitap okudum öyle geldim.
Gayet okuduğum kaynaklarda işlemcinin güçlü olduğu durumlarda darboğaz yapmaz deniyor. İşlemcinin güçlü olması zaten işimize gelen şey.
Eğer ekran kartı işlemciden güçlüyse yani işlemci ekran kartını besleyemiyorsa o zaman darboğaz var demekmiş. Yani ekran kartı darboğazı dediğimiz şey tam olarak bu.
R9 5900x, rx590 ini besleyecegi için darboğaz yapmaz. rx590nin gücü ne kadarsa o kadar performans verir sistem. Burda sıkıntı bir durum yok.
R5 5900x, rtx 3070 besleyebiliyorsa o zamanda darboğaz olmaz. Çünkü besleyebiliyor.
Ama R5 2600 ile rtx 3090 çalıştırılmak istenirse mükemmel darboğaz olur.
Benim okuduğum kitaplarda böyle yazıyor.

Son düzenleme:
Ben ikna oldum şahsen sizinki çok daha mantıklı geliyor.

Hangi foruma gidersem gideyim liseli ergenler ve ciddiyetten yoksun alaycı ilimsizler ile karşılaşıyorum. Hem bilgisizsin konu da hemde bilgisizliğini, bilen kişiye mobbing olarak kullanıyorsun. Hayran kaldım cehalete.

Ek olarak:

%11.5 ile o ekran kartı darboğaz yaptırıyor.

2080 Ti ekran kartı öneriliyor o işlemciye en düşük.
4K da ise o işlemciye 3080 önerilir.

Dosya Ekleri

• Screenshot_20211016-153448.png
    190,5 KB · Görüntüleme: 20
Son düzenleme:
Ekran kartı iş görür. O sivi soğutma o kasaya zor girer. Ayrıca HDD kötü, onun yerine WD Blue ya da P300 öneririm.
WD ve SEAGATE arasında bir fark yok ki model olarak söyleseniz anlarım da ne farkı var HDD kötü den kasıt?

WD ve SEAGATE arasında bir fark yok ki model olarak söyleseniz anlarım da ne farkı var HDD kötü den kasıt?
Seagate Barracuda'lar sorun çıkarmaya meğilli oluyolar.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…