RX 590 WattMan hatası

carpexx

Hectopat
Merhaba son 1-2 aydır AMD WattMan hatası alıyorum. Bilgisayarı ilk açtığım zaman WattMan ile ilgili bildirim geliyor ve bazenleri ilk açılışta bilgisayar bir anda donup ekranda görüntü gidiyor ve kendim kasadaki res tuşuna basıp açıyorum tekrardan. Bazen de oyunlarda karşılaşıyorum nadir olarak daha fazla ilk açılışta yaşıyorum bu problemi. Şunu vurgulamak istiyorum son 1-2 aydır böyle bildirim ve hata vermeye başladı. Acaba Driver ile ilgili mi? Bunu nasıl çözebilirim? AMD'nin en belalı sorunlarından bir tanesi biliyorum.

İşlemci: Ryzen 5 2600
Ekran kartı: ASUS ROG STRIX RX 590
RAM: 16 GB
İşletim sistemi: Win 10 64 Bit

İnşallah almazsınız bu hatayı. Fakat alırsanız birçok çözüm önerisi yazdık zaten denersiniz. Herhangi bir sorun olursa yazabilirsiniz ben konuyu takipteyim.

Çok teşekkür ediyorum.
Maalesef ki aradan 1 yıl geçmesine rağmen yine WattMan hatası ile karşınızdayım. Ne olacak bu AMD'nin WattMan hatası.
İnşallah almazsınız bu hatayı. Fakat alırsanız birçok çözüm önerisi yazdık zaten denersiniz. Herhangi bir sorun olursa yazabilirsiniz ben konuyu takipteyim.

Hocam 1 yıl geçti ve yine almaya başladım.

Son düzenleme:
Çok teşekkür ediyorum.
Maalesef ki aradan 1 yıl geçmesine rağmen yine WattMan hatası ile karşınızdayım. Ne olacak bu AMD'nin WattMan hatası.

Hocam 1 yıl geçti ve yine almaya başladım.
Bende uzun süredir bu hatayı almıyordum. Fakat şu sıralar tekrardan bu hatayı almaya başladım. Bende sadece oyun oynarken olduğu için artık fazla takmıyorum çünkü ara sıra oyun oynamaya vakit buluyorum. Oyun esnasında bu hatayı verdiği gibi bilgisayarı kapatıyorum. :D Biraz vakit bulunca ilk işim ekran kartını satmak olacak zaten. Konuda önerilenleri tekrardan deneyebilirsiniz. Farklı sürümler yükleyip o sürümlerde farklı ayarlar yapmayı deneyebilirsiniz. Ayrıca bu hata donanımsal açıdan da meydana gelmektedir. Eğer yazılımsal anlamdaki çözüm önerilerinden sonuç alamazsanız donanımsal açıdan sorunu arayabilirsiniz.

Bende uzun süredir bu hatayı almıyordum. Fakat şu sıralar tekrar bu hatayı almaya başladım. Bende sadece oyun oynarken olduğu için artık fazla takmıyorum çünkü ara sıra oyun oynamaya vakit buluyorum. Oyun esnasında bu hatayı verdiği gibi bilgisayarı kapatıyorum. :D biraz vakit bulunca ilk işim ekran kartını satmak olacak zaten. Konuda önerilenleri tekrar deneyebilirsiniz. Farklı sürümler yükleyip o sürümlerde farklı ayarlar yapmayı deneyebilirsiniz. Ayrıca bu hata donanımsal açıdan da meydana gelmektedir. Eğer yazılımsal anlamdaki çözüm önerilerinden sonuç alamazsanız donanımsal açıdan sorunu arayabilirsiniz.

Bende oyun esnasında değil garip bir şekilde masaüstünde oluyor bilgisayarı ilk açtığım zaman 2 dk sonra kesin WattMan hatası alıyorum ve PC kapanıyor. Geçenlerde Discord'da tam yayın açacakken WattMan hatası aldım. Bazen YouTube'da alıyorum garip yani çözemedim. Acaba ekran kartını DDU ile silsem tekrar yüklesem düzelir mi?

Bende oyun esnasında değil garip bir şekilde masaüstünde oluyor bilgisayarı ilk açtığım zaman 2 dk sonra kesin WattMan hatası alıyorum ve PC kapanıyor. Geçenlerde Discord'da tam yayın açacakken WattMan hatası aldım. Bazen YouTube'da alıyorum garip yani çözemedim. Acaba ekran kartını DDU ile silsem tekrar yüklesem düzelir mi?
Bu hatanın net bir çözümü olmadığı için kesin olarak düzelir diyemem maalesef. O yüzden önerilen çözüm yöntemlerini denemeniz lazım. Artık hangisi çözüm olursa.

Geri
Yukarı