RX 6300 sisteme yükseltme önerisi

Bütçe
Mümkün olan en uygun f/p olmalı

kadir okur

Femtopat
Daha fazla  
Aşağıda belirttiğim sistem için 5600 işlemci düşünüyorum. Çünkü fiyatı şu an için 2600TL ikinci el bir arkadaşımdan MSI B450M Gaming Plus 550TL'ye alabilirim ancak bu anakart bu işlemciyle uyumlu mudur merak ediyorum. Bir de 0 RAM almayı düşünüyorom çünkü bendekiler DDR3 almayı düşündüğüm RAM: Corsair Vengeance RS RGB 16 GB (2X 8 GB) 3200 MHz DDR4 CL16 Dual kit RAM 1199TL bir de ilerisi için M.2 SSD alabilirim. Siz ne öneriyorsunuz arkadaşlar? Görüşleriniz benim için çok değerli.

• RAM: 16 GB 1866MHz.
  • CPU: AMD FX 6300.
  • GPU: MSI GTX 1660 gamig.
  • Anakart: Gigabyte 990 cipset Ultra.
  • PSU: 750W 80+ hing Power.
  • SSD: 120GB Samsung EVO.
  • HDD: 1 terabayt.
  • Monitör: Phips TV 4K.

Son düzenleyen: Moderatör:
Aşağıda belirttiğim sistem için 5600 işlemci düşünüyorum. Çünkü fiyatı şu an için 2600TL ikinci el bir arkadaşımdan MSI B450M Gaming Plus 550TL'ye alabilirim ancak bu anakart bu işlemciyle uyumlu mudur merak ediyorum. Bir de 0 RAM almayı düşünüyorom çünkü bendekiler DDR3 almayı düşündüğüm RAM: Corsair Vengeance RS RGB 16 GB (2X 8 GB) 3200 MHz DDR4 CL16 Dual kit RAM 1199TL bir de ilerisi için M.2 SSD alabilirim. Siz ne öneriyorsunuz arkadaşlar? Görüşleriniz benim için çok değerli.

• RAM: 16 GB 1866MHz.
  • CPU: AMD FX 6300.
  • GPU: MSI GTX 1660 gamig.
  • Anakart: Gigabyte 990 cipset Ultra.
  • PSU: 750W 80+ hing Power.
  • SSD: 120GB Samsung EVO.
  • HDD: 1 terabayt.
  • Monitör: Phips TV 4K.
MSI B450M Gaming Plus AM4 bir söket, 5600 uyar ama sahibi önceden yapmadıysa 5000 serisi işlemciler için BIOS güncellemesi yapmanız gerekebilir. Birde 500 TL fazla ucuz sanki, sıfır piyasası 2.000 TL'den aşağı değil onun.

RAM olarak şuna bakın. TUF serisi ASUS'un markası.

M.2 SSD olarak şuna bakabilirsiniz. Kioxia, Toshiba'dan geliyor.

Son düzenleme:
Bunun normal b450m den farkınedir ki 2000 tl
Bilmiyorum, Gigabyte B450M piyasa fiyatı 1.200 TL ancak aralarında neredeyse hiç fark yok.
corsair rgb oldugu için 150 tl fazla vermeyi düşündüm
Eğer RGB hoşunuza gidiyorsa öyle yapın, soğutucusu da olduğu için o kadar fark var aslında. RAM overclock yapmıyorsanız soğutucu önemsiz RAMlerde (zaten tavsiye etmiyorum 2-3 FPS için RAM'in ömrünü kısaltmayı.) Benim attığım RAM'i de alabilirsiniz size kalmış. F/P ürünler attım zaten SSD ve RAM olarak. Daha ucuzunu bulmak zor.

Bilmiyorum, Gigabyte B450M piyasa fiyatı 1.200 TL ancak aralarında neredeyse hiç fark yok.

Eğer RGB hoşunuza gidiyorsa öyle yapın, soğutucusu da olduğu için o kadar fark var aslında. RAM overclock yapmıyorsanız soğutucu önemsiz RAMlerde (zaten tavsiye etmiyorum 2-3 FPS için RAM'in ömrünü kısaltmayı.) Benim attığım RAM'i de alabilirsiniz size kalmış. F/P ürünler attım zaten SSD ve RAM olarak. Daha ucuzunu bulmak zor.
Evt katılıyorum en ucuzları bunlar

Hyr soğutucu için değil rgb aydınlatma yanlızca ekran kartımda var yalız başına yanıp sönmesin diye :) buda rgb olsun takım olsunlar

Bu arada r5600 2898 e çıkmış r5600x te 3498 e düşmüş 600 tl farkla r5600x mi alsam🤔

Gerek yok, aralarındaki tek fark hızları ve 600 TL edecek bir fark da değil. Ryzen 5 5600 alın.
Tmm sere yardimların için çok teşekkür ederim🥰5600 işlrmciyi takibe aldım fiyatı en uyguna geldiğinde siparişi vereceğim windows 10 da kalmıştım anakartı aldığım arkadaş bilgisayar uzmanı bir bankacı biosu güncelleyip verecek 5600 gelince artık windows 11'i de yükleye bilirim yakında birde m2 ssd alır ekrankartınıda yükseltirsem tadından yenmez herhalde ancak eski cpu ram ve anakartı nasıl değerlendire bilirim bilmiyorum yardımcı olursanız çöp olmasın istiyorum

Son düzenleme:
ancak eski cpu ram ve anakartı nasıl değerlendire bilirim
Satabilirsiniz, ne kadara satabileceğinizi bilmiyorum. İsterseniz yeni konu açın ne kadar eder diye.
anakartı aldığım arkadaş bilgisayar uzmanı bir bankacı biosu güncelleyip verecek
Anakartı aldığınızda gerçekten MSI B450M Gaming Plus olup olmadığına bakın, çok ucuz geldi gözüme. Güvendiğiniz biriyse sıkıntı yok.

Şimdiden hayırlı olsun.

Geri
Yukarı