RX 6500 XT R5 5500 sistem nasıldır?

Bütçe
18k

Waifrain

Centipat
Daha fazla  
Dostlar bir sistem topladım ama çok bir deneyimim olmadığı için size danışmak istedim. Yardımcı olursanız sevinirim.

MSI B450 Gaming Plus Max anakart.
AMD RX 6500 XT.
AMD Ryzen 5 5500.
Corsair 2x8 3600MHz RAM.
Kingston 500GB NV1 M.2 SSD.
Seagate Barracuda 1TB 7200 RPM HDD.
Cooler Master MWE V2 650W 120mm fanlı PSU.
MSI MAG Forge 101 3X RGB + 1x120mm kasa.

Öneriniz var mı?

18.000 TL bütçe ile alınabilecek en kötü sistemdir.

Hazır Sistem takip etmeli ve 12.999TL'ye i5 12400F + RTX 3060 veya Ryzen 5 5600 + RX 6700 XT takip etmelisin ki pişman olmayasın.

18.000 TL bütçe ile alınabilecek en kötü sistemdir.

Hazır Sistem takip etmeli ve 12.999TL'ye i5 12400F + RTX 3060 veya Ryzen 5 5600 + RX 6700 XT takip etmelisin ki pişman olmayasın.
Hazır sistemlere pek güvennmiyorum o yüzden kendim toplamak istedim bu belirttiğim sisten monitörle beraber 16.5k gibi bi fiyata çıkıyo 1.5k lık fazlam var söylediklerinle fiyatı aşarım diye düşünüyorum yanlış biliyoda olabilirim

Hazır sistemlere güvenmeme nedenini anlayamadım fakat şöyle açıklayabilirim. Kendin toplasan dahi hazır sistemde yaşayabileceğin tüm sorunlarla karşılaşabilirsin. Ayrıca hazır sistemin toplanıp montajı tamamen yapıldıktan sonra teste tabii tutuluyor. Daha sonra ekran kartı kutusuna tekrar koyulup sana o şekilde teslim ediliyor.

Örneğin gidip internetten ucuz diye işlemci satın aldın. Eve geldi taktın oldu ya arızalı geldi işlemcin. Gönder bakalım şimdi o işlemciyi garantiye. Bir de dua et ki müşteri hatası diyerek geri göndermesinler. O yüzden hazır sistemler bireysel toplamaya göre güvenilirdir. Vatan Bilgisayar şubesinden aldığım RAM ve M2 SSD'lerin elimde patlamasından sonra gidip bir daha kendim bilgisayar toplamadım.

Ayrıca hazır sistemler piyasadan tek tek parça toplamandan daha ucuza denk geliyor.

Hazır sistemlere güvenmeme nedenini anlayamadım fakat şöyle açıklayabilirim. Kendin toplasan dahi hazır sistemde yaşayabileceğin tüm sorunlarla karşılaşabilirsin. Ayrıca hazır sistemin toplanıp montajı tamamen yapıldıktan sonra teste tabii tutuluyor. Daha sonra ekran kartı kutusuna tekrar koyulup sana o şekilde teslim ediliyor.

Örneğin gidip internetten ucuz diye işlemci satın aldın. Eve geldi taktın oldu ya arızalı geldi işlemcin. Gönder bakalım şimdi o işlemciyi garantiye. Bir de dua et ki müşteri hatası diyerek geri göndermesinler. O yüzden hazır sistemler bireysel toplamaya göre güvenilirdir. Vatan Bilgisayar şubesinden aldığım RAM ve M2 SSD'lerin elimde patlamasından sonra gidip bir daha kendim bilgisayar toplamadım.

Ayrıca hazır sistemler piyasadan tek tek parça toplamandan daha ucuza denk geliyor.t

Ayrıca hazır sistemler piyasadan tek tek parça toplamandan daha ucuza denk geliyor.
Teşekkürler, önerebileceğin hazır sistem veya sitesi var mı?

Geri
Yukarı