RX 6600 fan ayarı sonrası sistem açılmıyor

ÖmerCyln

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar, i5-11400F ve RX 6600'lü sistemim var. AMD Software'den ekran kartı fanlarını manuel olarak ayarladığımda bilgisayarı kapatınca tekrar açtığımda Windows başlamıyor. BIOS'a girip tekrar M.2 SSD'yi secip başlatıyorum, açılıyor.
Ekran kartını otomatik varsayılanda bırakınca sıkıntısız açılıp kapanıyor. Sorun neden kaynaklıdır? Sistemi yeni topladım, yardımcı olursanız sevinirim.

İlk açılışta zaten tüm fanlar tam hızda çalışır ve daha sonra varsayılana gelir. Siz tam olarak nasıl bir ayar yaptınız? Zaten varsayılan olarak Zero RPM özelliği aktif olması gerekir.

İlk açılışta zaten tüm fanlar tam hızda çalışır ve daha sonra varsayılana gelir. Siz tam olarak nasıl bir ayar yaptınız? Zaten varsayılan olarak Zero RPM özelliği aktif olması gerekir.

Varsayılan olarak zaten Zero RPM özelliği aktifti ama oyunlarda 50 dereceye yaklaştığında fanlar %70 civarında çalışmaya başlıyor birkaç dakika sonra durup tekrar aynı evre oluyor. Fanlar çok sesli çalıştığı için performans sekmesindeki ayarlardan Global ayarı manuele alıp Zero RPM kapatıp gelişmiş ayarları açtım default olarak kaydedip çıktım fanlar çalışıyor. Bir sıkıntı yoktu bilgisayarı kapatıp açtığımda görüntü gelmedi, tekrar başlatıp BIOS'a girip reboot menüden SSD'yi sectiğimde açıldı. Ekran kartım MSI Mech 2X RX6600, anakartım MSI H510M-A Pro.

Son düzenleyen: Moderatör:
Böyle olması ilginç. Boot menüde Boot Manager var mı? Varsa onu alıp deneyin.

Böyle olması ilginç. Boot menüde boot Manager var mı? Varsa onu alıp deneyin.

Açılmadığı zaman o şekilde açıyordum Boot Manager M.2 SSD'de gözüküyor zaten tekrar aynı hatayı verdi. Güç seçeneklerinden hızlı başlatı kapatıp tekrar başlattım sorunsuz açıldı. Şu an manuel ayarda açılıp kapanıyor, sanırım sorun çözüldü teşekkür ederim ilginiz için.

Geri
Yukarı