Elektronik RX 6600 + i3 10100F 9.999 TL

Niye hata olsun ki hocam NVIDIA'nın DLSS desteği mis gibi FPS arttırıyor mantıklı bence.

Hocam 1 kere DLSS ile oyun oynadınız mı?

O kasanın durumu da içler acısı. Hava geçirgenliği rezalet ve aşırı demode. He PSU tarafında Gamepower'dan ziyade daha elle tutulur bir şey alıyorsunuz ama yetinmek gibi oluyor.
Bilgisayarda ısınan parça yok. Çölün ortasına koy yine ısınmaz gibisinden parçaları var.

Bilgisayarda ısınan parça yok. Çölün ortasına koy yine ısınmaz gibisinden parçaları var.
Bu ne mantıksız bir yorum? Kutu gibi bir kasanın içine ne koyarsanız koyun ısınır. Evin içinde klima odaklı harici bir soğutma çözümü yoksa sıcak havalarda her sistemde sıcaklık artışları gözlemlenir.

Bu ne mantıksız bir yorum? Kutu gibi bir kasanın içine ne koyarsanız koyun ısınır. Evin içinde klima odaklı harici bir soğutma çözümü yoksa sıcak havalarda her sistemde sıcaklık artışları gözlemlenir.

XFX'i Sapphire'le karıştırmayın hocam. AMD'nin kralı olan markanın kartı var kasanın içinde. Gamepower'in 2 fanlı çöp kasasında yüzde 40-50 fan hızıyla 70 dereceyi geçmeyen bir kart o. İşlemci'de ısınmıyor zaten. Ayrıca Corsair'in kasası da o kadar havasız bir kasa değil. Mesh olmasa da yanlarında hava ızgaraları var. Abartmıyorum sadece 1 egzoz fan olsun, işlemcide'de M200 gibi bir soğutucu olsun 70 dereceyi geçmez ekran kartı da işlemci de. Asıl mantıksız yorum da sizinki. Her parçaya aynı bakıyorsunuz. Sanki biri çöp kasada ısınınca diğer hepsi de ısınacak gibi.

Son düzenleme:
XFX'i Sapphire'le karıştırmayın hocam. AMD'nin kralı olan markadanın kartı var kasanın içinde. Gamepower'in 2 fanlı çöp kasasında yüzde 40-50 fan hızıyla 70 dereceyi geçmeyen bir kart o. İşlemci'de ısınmıyor zaten. Ayrıca Corsair'in kasası da o kadar havasız bir kasa değil. Mesh olmasa da yanlarında hava ızgaraları var. Abartmıyorum sadece 1 egzoz fan olsun, işlemcide'de M200 gibi bir soğutucu olsun 70 dereceyi geçmez ekran kartı da işlemci de. Asıl mantıksız yorum da sizinki. Her parçaya aynı bakıyorsunuz. Sanki biri çöp kasada ısınınca diğer hepsi de ısınacak gibi.
Oda sıcaklığı ile sistem sıcaklığı bir bütündür. Sizin Corsair'in bu kasasından haberiniz var mı? O manasız yerlerden mi hava girecek? Önden ufacık, çelimsiz bir fandan hava geliyor o kadar. Kasa eski ve hava geçirgenliği açısından rezalet.

FDCHSPTOCB315202119228_11305523904562.jpg

Corsair'in birden fazla bileşenini kullanan birisi olarak marka algısından hareket etmiyorum. Ürünün yapısından ve sunduklarından söz ediyorum. Sistemde sadece ekran kartı ısınmaz. İşlemciyi de salt TDP üzerinden ele alıyorsanız işiniz var çünkü yine ve yeniden ortam sıcaklığı ile kasa içi havalandırmayı atlıyorsunuz. Bu sistemi 19 derecelik oda sıcaklığı yerine 30 derece ve nem varken hiç fan eklemesi yapmadan çalıştırın bakalım ve durumunu görün. Ekstra soğutucu eklemesi yapmadan önce sistemin kullanıcıya nasıl sunulduğuna bir bakın. Ben size "salt" şekilde sistemin sıcak havalarda makul bir çalışma girdisi sunamayacağından söz ediyorum. Birilerine laf atmadan önce ne deniyor diye bir bakın.

Tekrar ediyorum: Kasanın salt hali vasatın altında bir soğutma sunar. İşlemci standart TDP üzerinden ele alınmaz. Kafanıza göre de soğutucu takacaksanız bu zaten ekleme yapmak oluyor. Ben size ekleme yapılmamış halinden söz ediyorum.

Son düzenleme:
Oda sıcaklığı ile sistem sıcaklığı bir bütündür. Sizin Corsair'in bu kasasından haberiniz var mı? O manasız yerlerden mi hava girecek? Önden ufacık, çelimsiz bir fandan hava geliyor o kadar. Kasa eski ve hava geçirgenliği açısından rezalet.

Eki Görüntüle 1447679

Corsair'in birden fazla bileşenini kullanan birisi olarak marka algısından hareket etmiyorum. Ürünün yapısından ve sunduklarından söz ediyorum. Sistemde sadece ekran kartı ısınmaz. İşlemciyi de salt TDP üzerinden ele alıyorsanız işiniz var çünkü yine ve yeniden ortam sıcaklığı ile kasa içi havalandırmayı atlıyorsunuz. Bu sistemi 19 derecelik oda sıcaklığı yerine 30 derece ve nem varken hiç fan eklemesi yapmadan çalıştırın bakalım ve durumunu görün. Ekstra soğutucu eklemesi yapmadan önce sistemin kullanıcıya nasıl sunulduğuna bir bakın. Ben size "salt" şekilde sistemin sıcak havalarda makul bir çalışma girdisi sunamayacağından söz ediyorum. Birilerine laf atmadan önce ne deniyor diye bir bakın.

Tekrar ediyorum: Kasanın salt hali vasatın altında bir soğutma sunar. İşlemci standart TDP üzerinden ele alınmaz. Kafanıza göre de soğutucu takacaksanız bu zaten ekleme yapmak oluyor. Ben size ekleme yapılmamış halinden söz ediyorum.

Kasanın berbatlığına lafım yok zaten. Anlatmak istediğim bu kasa olsa bile sistemin ısınmayacak olması.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
bu videoya bakacak olursanız sadece 1 egzoz fanı olan kasada bile ekran kartı 65 derecede çalışıyor. Çünkü XFX'te olduğu gibi soğutması iyi. 100 liraya işlemcinin ısınmasını çözebiliyorsak ısınma sorunu demek çok da mantıklı değil. 10k veren 100 daha veremeyecek mi? Isınmasa bile yine de dediğiniz gibi kasa çöp oğlu çöp. Bedava verseler almam düzeyinde. Sanırım en mantıklısı Gamepower kasa alıp PSU'sunu satıp düzgün bir PSU almak olacaktır.

Arkadaşlar Haqqus'a özel sistem yapılmış ister RTX 3050 ekliyebiliyorsunuz ister RX 6600. birkaç yükseltme yapılması lazım sadece. Kasadan emin değilim fazla fikrim yok ama genel olarak fiyatı süper.

Kartın 2060'a göre güc oranı nedir acaba?

O kasanın durumu da içler acısı. Hava geçirgenliği rezalet ve aşırı demode. He PSU tarafında Gamepower'dan ziyade daha elle tutulur bir şey alıyorsunuz ama yetinmek gibi oluyor.

Sistem her şekilde elde kalıyor, eli yüzü düzgün hali 11.500₺ yapıyor. 15 Temmuz'da Donanım Arşivi'nin sistemini beklemek çok daha mantıklı.

Sistemin baz versiyonunda bulunun kasada "fan bulunmuyor", alacak arkaşlara duyrulur. Rapor attım umarım konuya eklenir.
(Video'nun kasayı tanıttığı bölümünde söylenmiş)

Son düzenleyen: Moderatör:
Kasanın berbatlığına lafım yok zaten. Anlatmak istediğim bu kasa olsa bile sistemin ısınmayacak olması.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
bu videoya bakacak olursanız sadece 1 egzoz fanı olan kasada bile ekran kartı 65 derecede çalışıyor. Çünkü XFX'te olduğu gibi soğutması iyi. 100 liraya işlemcinin ısınmasını çözebiliyorsak ısınma sorunu demek çok da mantıklı değil. 10k veren 100 daha veremeyecek mi? Isınmasa bile yine de dediğiniz gibi kasa çöp oğlu çöp. Bedava verseler almam düzeyinde. Sanırım en mantıklısı Gamepower kasa alıp PSU'sunu satıp düzgün bir PSU almak olacaktır.
Tekrar ve tekrar yazıyorum: Yaz aylarındayız. Siz Technopat'ın Nisan ayında ve soğutulabilen bir ortamında UV yapılarak oluşturulmuş bir video üzerinden yola çıkıyorsunuz. Yine yazıyorum, Yaz aylarında sıcaklıklar artar. Her kullanıcı UV bilmez. Ben size standart senaryoda olabilecek durumlardan söz ediyorum. Israrla sorun olmaz diyorsunuz. Hava ve ortam sıcaksa tek fanlı bir kasada ısınma yaşanır. Bu "2+2=4" kadar basit bir mantık. Sisteme soğutucu eklediniz, UV yaptınız. Nisan ayından kalma ofis ortamından video attınız. Bu kadar zorlamaya gerek yok. Bir kasada minimum 2-3 fan ve orta seviye hava geçirgenliği aranır. Bu kasa ve bu sistem bunu karşılamıyor. 100 TL'ye soğutucu, 2 tane fan eklemesi falan bunlar ekstradır. Yine yazıyorum, sistemin salt halinden söz ediyorum. Gerçekten dilimde tüy bitti.

Geri
Yukarı