RX 6600 için i3-12100F vs i5-10400F

@Quistin ucuz alternatif veya elde varsa 3.0 da rahatlıkla tercih edilebilir bu kartta. Evet x8 veri yoluna sahip Navi 23 kartlar PCIe 4.0 yolundan destek alırlar ama 3.0'a kıyasla çok fark etmez. Atıyorum CP77 oynayan birisi 60 FPS alırken diğeri 61 FPS alır.
Hocam sıfır alıyor diye dedim ben. Siz de benimle aynı şekilde aynı açıklamayla i3 önermişsiniz zaten. Elinde i5 10400f olsa satıp 11. Nesil al demeyeceğim zaten. Geçen bir konu vardı eleman 2060 satıp 6600xt almıştı pubg oynarken ekran kartı yüksek mhz'ye çıkıyordu ama gene de düşük fps alıyordu. Sayfalarca sebebini bulmaya çalışmıştık gelip veriyolu darboğazı yemiş arkadaş niye sayfalarca tartıştınızki demiştiniz bize.

@Vegas hocam kusura bakmayın aceleyle açmışım konuyu. Hazır sistem alacağım elimde herhangi bir parça yok. İki tane aynı fiyatlarda sistem buldum, fark olarak sadece birisinde i5-10400F diğerinde i3-12100F takılı.

@Vegas hocam kusura bakmayın aceleyle açmışım konuyu. Hazır sistem alacağım elimde herhangi bir parça yok. İki tane aynı fiyatlarda sistemler buldum, fark olarak sadece birisinin işlemcisi i5-10400F diğerinde i3-12100F var.

12100F alıyorsun bu kadar. Oyun için performansı yüksek.

@Vegas hocam kusura bakmayın aceleyle açmışım konuyu. Hazır sistem alacağım elimde herhangi bir parça yok. İki tane aynı fiyatlarda sistem buldum, fark olarak sadece birisinde i5-10400F diğerinde i3-12100F takılı.

Sıfır alacaksan eski nesil işlemciyi şu an almanın mantığı yok, bence 12100F ile devam edebilirsin.

Hocam sıfır alıyor diye dedim ben. Siz de benimle aynı şekilde aynı açıklamayla i3 önermişsiniz zaten. Elinde i5 10400f olsa satıp 11. Nesil al demeyeceğim zaten. Geçen bir konu vardı eleman 2060 satıp 6600xt almıştı pubg oynarken ekran kartı yüksek mhz'ye çıkıyordu ama gene de düşük fps alıyordu. Sayfalarca sebebini bulmaya çalışmıştık gelip veriyolu darboğazı yemiş arkadaş niye sayfalarca tartıştınızki demiştiniz bize.

Biliyorum, onu yanlış hatırlamıyorsam 2K çözünürlük için demiştim. Evet 2K'da ben de 3.0 sistemi önermiyorum. 4.0 ile kullanılması her ortamda en iyisi fakat 1080P için kasmak da şart değil. 🤗

Peki hocalarım bir şey daha sormak istiyorum. i3-12100F + H610M ikilisinde RAM'ler Dual Channel çalışır mı? Böyle bir görsel gördüm.
1652281960814.png

@outcastagne o görsel hatalı diye duymuştum. Çift kanal çalışıyorlar.

Yeni konular

Geri
Yukarı