RX 6600 mi, 6600 XT mi?

aclp

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar aradaki 1-1.5klık farkı vermeye değer mi, her oyunda fazladan 15-20 FPS almaktan başka ne gibi bir artısı var XT modelinin? Yani ben PC toplamak istiyorum ve parçaları sırayla almayı düşünüyorum ve düşüncem şu ki XT almak yerine o paraya bir mekanik klavye veya 16 GB RAM alırım diyorum, sizce bu ne derece mantıklı? İleriye dönüklük açısından XT modelini almak çok daha mı avantajlı kafamda oturtamadım bunu bir türlü. Tecrübelerinize başvuruyorum 😅

Son düzenleyen: Moderatör:
İleride 8 GB ram alıp takabilirsiniz. Mekanik klavye alabilirsiniz. Ama ekran kartını yükseltmek isterseniz eskisini satıp yenisini almak sizi çok zarara sokar.
Bence 6600xt alın. Ram 8 GB kalabilir geçici bir süre ekleme yapabilirsiniz ileride.

1.5 fark verilmez ama 1K farka değer fazladan kas gücü ve hızlı bellekler iyidir evet güzel performans artışı veriyor. RX 6600 de 1080P oyunculukta tüm ihtiyacı karşılayacak güce sahip tabii ki. Fakat tek kanal RAM ile 6600 XT kullanmak yerine çift kanal ile RX 6600 kullanmayı tercih ederim.

@kino Çok memnunum şimdiye kadar. Sessiz bir kart olduğunu söyleyebilirim. Gerekirse fan profilini değiştiririm diyordum ama ben bir problem göremedim o konuda da. Windows 11’in güncel sürücüyü silip, kafasına göre eski sürüm kurmaya çalışması canımı sıktı sadece. Onu da çözdüm.

Geri
Yukarı