RX 6600 sistem Fortnite FPS düşmesi

İşletim sistemi
Windows 11

Olga666

Kilopat
RAM
XPG Gammix D30 3200MHz CL16 8X2 RAM
Ekran kartı
RX 6600 8GB
Anakart
Gigabyte B450M-S2H
İşlemci
AMD Ryzen 3 3100
Merhaba arkadaşlar, bu iğrenç sorun çoğu kullanıcıda olduğu gibi bende de var. Eski ekran kartım RX 5500 XT 8 GB idi, onunla da aynı problem oluyordu, çok takılmıyordum. Fakat şimdi RX 6600'e geçmeme rağmen aynı sorunun devam etmesi şaşırtıcı geldi, hatta daha da fazla oldu. Mesela FPS 150'yken bir anda 20'ye, 40'a düşüyor. Tüm grafik ayarlarında denedim, sürücümü DDU ile silip yeniden kurdum, fakat çözümü bulamadım. İnternette RTX 4090'la bile bu sorunu yaşayan mevcut. Nasıl çözeceğim, yardımcı olursanız çok sevinirim. İnternetteki çözümlerin bayağı büyük birçoğunluğu saçma sapan bilindik şeyleri söylüyor. Düzgün çözüm bulamadım.

Merhaba arkadaşlar, bu iğrenç sorun çoğu kullanıcıda olduğu gibi bende de var. Eski ekran kartım RX 5500 XT 8 GB idi, onunla da aynı problem oluyordu, çok takılmıyordum. Fakat şimdi RX 6600'e geçmeme rağmen aynı sorunun devam etmesi şaşırtıcı geldi, hatta daha da fazla oldu. Mesela FPS 150'yken bir anda 20'ye, 40'a düşüyor. Tüm grafik ayarlarında denedim, sürücümü DDU ile silip yeniden kurdum, fakat çözümü bulamadım. İnternette RTX 4090'la bile bu sorunu yaşayan mevcut. Nasıl çözeceğim, yardımcı olursanız çok sevinirim. İnternetteki çözümlerin bayağı büyük birçoğunluğu saçma sapan bilindik şeyleri söylüyor. Düzgün çözüm bulamadım.
Bende yaşıyorum grafikleri düşürerek çözdüm.

Mesela FPS'yi 120'ye sınırlandırıyorum, anlık 70'e düşüyor, 60'a sınırlandırıyorum, 45'e anlık düşüyor. Sorun tam olarak ne anlayamadım.

i5 6402P ve GTX 1050 Ti sistemimde dedigin gibi bir problem yasamadim. Ama R3 1200 ve RX 570 kullanan arkadasim da ayni sorunu yasiyordu. Islemcisini R5 5500'e yukseltti ve sorunu cozuldu.

Son düzenleyen: Moderatör:

İşlemcin mükemmel olmadıkça Fortnite'nin optimizasyonu yüzünü güldürmeyecektir. Bir de Unreal Engine 5.1'e geçtiler ne olacak bakalım 😃

Geri
Yukarı