RX 6600 sistemde oyunlarda FPS sabit olmadığında kasıyor

Coolpanda

Kilopat
Monitörüm 144Hz ve 144Hz seçili çalışıyor. Oyunlarda 160FPS alırsam akıcılık bozuluyor sürekli mikro droplar oluyor. 130FPS alırsam da aynı durum oluyor. Sadece 144Hz'ye sabitlersem 144FPS aldığımda akıcılık var ne yapmalıyım? Monitörüm Free-Sync destekli, Free-Sync açık. HDMI ile bağlıyım. Ekran kartım RX 6600. DDU ile sürücü kaldırıp başka sürümleri tek tek denedim çözülmedi.

Anladığım kadarıyla rekabetçi oyunlar oynuyorsunuz onlarda akıcılık önemli 144 FPS sonuna kadar kullanıyorsunuz bence sabitlemek oynamak mantıklı.

Paylaştığın donanımlarda benimki ile aynı hiç böyle bir sorunla karşılaşmadım. Acaba sorun başka yerde olabilir mi?

Aynı sistemse evet Windows'ta falan olmasın sıkıntı?

Paylaştığın donanımlarda benimki ile aynı hiç böyle bir sorunla karşılaşmadım. Acaba sorun başka yerde olabilir mi ?
Önceden böyle bir sorun yoktu. Free-Sync düzgün çalışmıyor gibi geliyor bana. Aldığım FPS monitör çözünürlüğüne eşit olmadığında yırtılma yok ama akıcılık da yok.

Anladığım kadarıyla rekabetçi oyunlar oynuyorsunuz onlarda akıcılık önemli 144 FPS sonuna kadar kullanıyorsunuz bence sabitlemek oynamak mantıklı.

Aynı sistemse evet Windows'ta falan olmasın sıkıntı?
Her oyunda 144fps alamıyorum ne yazik ki.

Önceden böyle bir sorun yoktu. Free-Sync düzgün çalışmıyor gibi geliyor bana. Aldığım FPS monitör çözünürlüğüne eşit olmadığında yırtılma yok ama akıcılık da yok.

Her oyunda 144FPS alamıyorum ne yazik ki.

Ben belirli birkaç oyun diye düşünmüştüm Valorant ve CS diye diğer oyunlarda aldığınız FPS'e göre 90 veya 60 sabitleyebilirsiniz.

Sabitlediğimde akıcılık yine yok. Akıcılık için illa 144FPS almam gerekiyor. 140FPS'ye sabitlesem dahi takılmalar oluyor. Free-Sync çalışmıyor olabilir mi?

Ben sabit olmadığı sürece diye düşünmüştüm eğer belirli bir oyun dışında hepsinde böyle oluyorsa bence başka bir sorun vardır normal değil çünkü ben yıllarca Free-Sync olmadan oynadım nadir böyle şeyler yaşadım.
RX 590 vardı bende.

Ben sabit olmadığı sürece diye düşünmüştüm eğer belirli bir oyun dışında hepsinde böyle oluyorsa bence başka bir sorun vardır normal değil çünkü ben yıllarca Free-Sync olmadan oynadım nadir böyle şeyler yaşadım.
RX 590 vardı bende.
Birçok monitör denedim hepsinde aynı sonuç. V-Sync açınca kasma sorunu düzeliyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı