RX 6600 sistemde Valorant'ta FPS düşüyor

İşletim sistemi
Windows 10

Anima

Centipat
Daha fazla  
RAM
2x8 3000 MHz
SSD veya HDD modeli
Kingston 500 GB NV1 M.2 2280 NVMe
Ekran kartı
RX 6600
Anakart
B550M-A Pro
İşlemci
Ryzen 5 5600X
1060'dan RX 6600a gectim Valorant'ta FPS düşmesi vardi (diger oyunlarda sorun yok). Tweak'li Windows diye onda sorun var diye format attim ama yine ayni. Diger oyunlarda sorun olmasa da Valorant'ta ekrani cevirirken bile FPS düşmesi yiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Islemci ısısı kac oyunda eğer stokla kullaniyorsan frekans düşürüyor olabilir ve bu donma takilma drop yapar. FPS'i 120 144 vb sabitle dene takilma duzelirse sicaklikdandir.

Islemci ısısı kac oyunda eğer stokla kullaniyorsan frekans düşürüyor olabilir ve bu donma takilma drop yapar. FPS'i 120 144 vb sabitle dene takilma duzelirse sicaklikdandir.
radeon chillden fpsi 280e sinirladim ve fps droplar cozuldu ama bu sefer de anti-lagi acamiyorum bunun ortak bir cozumu yok mu? nvidiada sinirlayinca reflexi acabiliyoduk

Nasıl bir gecikme anlamadım yani şöyle mi FPS kısıtlamayan ama sistem gereği 60 FPS alan başka bir oyuncuya göre sizin FPS kısıtlı ama 280 FPS de olursa gecikmemi oluyor.

Nasıl bir gecikme anlamadım yani şöyle mi FPS kısıtlamayan ama sistem gereği 60 FPS alan başka bir oyuncuya göre sizin FPS kısıtlı ama 280 FPS de olursa gecikmemi oluyor.
Valorantta Nvidia'ya ozel gecikme gosterici istatistik var. Oyun ici fps kisitlayinca gecikme 6-7 oluyorken Nvidia Control Panel'den kisitlayinca gecikme 3-4 oluyor bu da kisitlanmamis haline denk. Bu yuzden insanlar ekran kartinin ayarlayindan kisitlarlar. Ama bunu AMD'de yapmaya calisinca anti-lag acilmiyor. Buyuk ihtimalle caresi yok ama yine de bilgilendirme amacli yazayim dedim.

Valorant'ta NVIDIA'ya ozel gecikme gosterici istatistik var. Oyun ici FPS kisitlayinca gecikme 6-7 oluyorken NVIDIA Control Panel'den kisitlayinca gecikme 3-4 oluyor bu da kisitlanmamis haline denk. Bu yuzden insanlar ekran kartinin ayarlayindan kisitlarlar. Ama bunu AMD'de yapmaya calisinca anti-lag acilmiyor. Buyuk ihtimalle caresi yok ama yine de bilgilendirme amacli yazayim dedim.

Anladım. i5 12400F RX6600 oyunlarda GTA 5 de drop alıyordum FPS acikdi volda arada oluyordu Snowman T5 sogutucu aldım şimdi hiçbir drop donma vb sorunu olmuyor sende islemcin için sogutucu alabilirsin.

GTX 1060 ve RX 6600 Valorant için benzer FPS verir. Çünkü 2 ekran kartı da %100 kullanmayacaktır. İşlemcinin gücü kadar FPS alıyorsun. Farklı ayarlar denemeni öneririm. 1080p yüksek, 1440p yüksek ayarlar gibi.

GTX 1060 ve RX 6600 Valorant için benzer FPS verir. Çünkü 2 ekran kartı da %100 kullanmayacaktır. İşlemcinin gücü kadar FPS alıyorsun. Farklı ayarlar denemeni öneririm. 1080p yüksek, 1440p yüksek ayarlar gibi.
fps dusmesinden kastim drop. bir anda fpsim baya dusuyor anlik kasiyor

Yeni konular

Geri
Yukarı