RX 6600 ve R5 5600 B450 anakart ile uyumlu çalışır mı?

1600 af

Decapat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, geçtiğimiz Gaming gecesinde RX6600 ekran kartı aldım halihazırda MSI B450M anakartımı R5 5600 işlemci ile kullanıyorum ancak çok önerilmediğini duyuyorum genelde sebebini tam olarak bilmiyorum. Sizce bu işlemci anakart ve ekran kartı kombinasyonu bana sorun yaşatır mı?

PCI-e 4.0 ihtiyacı sadece 6500 XT de aşırı farklar koyuyor diğer ekran kartlarında yüksek farklar oluşmuyor. %2-5 arası bir kayıp var.

Yaratmaz. Yalnız 2K'da kullanacaksan B550'ye geçip veri yolunu 4.0 ile ideal halde açmanı öneririm, 1080P'deysen önemi yok.

Genel olarak AMD ekosistemlerinde PCIe 4.0 işlemci, anakart ve ekran kartı Smart Access Memory ile hoş bir ek performans sağlıyor ama şart değil.

Tam anakart modelinizi söyler misiniz bazı modellere Ryzen 5000 desteği verilmedi MSI da çünkü.

Hocam MSI B450M-A Pro Max anakartım BIOS güncellemesi yaptım forumdaki arkadaşlarımız sayesinde şu anda kullanıyorum ama destek verilse bile önermiyordu arkadaşlar ben onun sebebini öğrenmek istiyorum aslında.

Çok minimal bir kayıp, 3-4 FPS oda çok bir şey ifade etmiyor.

Teşekkür ederim hocam böyleyse sevindim gerçekten.

Yaratmaz. Yalnız 2K'da kullanacaksan B550'ye geçip veri yolunu 4.0 ile ideal halde açmanı öneririm, 1080p'deysen önemi yok.

Genel olarak AMD ekosistemlerinde PCI-e 4.0 işlemci, anakart ve ekran kartı Smart Access Memory ile hoş bir ek performans sağlıyor ama şart değil.

Teşekkür ederim hocam 1080P'de kullanacağım ama ileride B550 anakart almayı düşünüyorum 4 RAM slotu olan bir model özellikle. Sizi çok görüyorum AMD ekran kartı konularında o yüzden bir şey sormak istiyorum RX 6500 XT PCI 3.0 bir anakart ile düşük performans verirken, RX6600'de neden bu durum yaşanmıyor? İkisi de PCI 4.0 kartlar aslında.

Teşekkür ederim hocam 1080P'de kullanacağım ama ileride B550 anakart almayı düşünüyorum 4 RAM slotu olan bir model özellikle. Sizi çok görüyorum AMD ekran kartı konularında o yüzden bir şey sormak istiyorum RX 6500 XT PCI 3.0 bir anakart ile düşük performans verirken, RX6600'de neden bu durum yaşanmıyor? İkisi de PCI 4.0 kartlar aslında.

6500 XT PCIe 4.0 x4 veri yoluna sahip bu da 4 GB VRAM ile birleşince kart direkt darboğaza uğruyor 3.0 anakartta.

6600 serisi ise PCIe 4.0 x8 veri yolu ile 8 GB VRAM'e sahip o yüzden buna pek takılmıyorlar. Yine ufak farklar var ama kartın performansının ortalama %95'ini alıyorsun.

Yeni konular

Geri
Yukarı