RX 6600 vs RX 6600 XT

Knigx999

Hectopat
Öncellikle merhaba, benim emektar GTX 1050 ekran kartımı değiştirmek istiyorum. Bütçem RX 6600'e almaya yetiyor. Sizce üstüne bin lira koyup RX 6600 XT mi almalıyım? Yoksa RTX 3050 mi almalıyım? Monitörüm 1080p, işlemcim i5 11400F tavsiyeleriniz benim için önemli.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

6600 XT çok daha mantıklı. Bin TL için değer fark.

Hocam merhaba, öncelikle fiyat ve performansını göz önünde bulundurunca benim tavsiyem rtx 3050 yi direkt unutun. Rx 6600 ve 6600xt’ye gelecek olursak yaklaşık bir ay önce rx 6600 almış biri olarak şuan keşke rx 6600xt alsaydım diyorum. Sebeplerine gelelim, aslında kesinlikle memnuniyetsiz değilim karttan ama şuana kadar hep orta halli pc kullanmanın tribi var üzermde o kadar para verdim aldım ve performanslı da bir kart kökleyeyim bütün ayarları oynayayım modundayım 60 fps’nin 1 tık altına düştüğünde bile tribe giriyorum. Gayet güçlü gayet yeterli ve f/p bir kart aslına bakacak olursanız. Ben alırken düz hali ile xt arasında 1000 tlden fazla fark vardı. Şuan alacak olsam eğer imkanım varsa veya zorlayabileceksem kesinlikle xt tercih ederdim. Hem çok daha performanslı hem de daha iyi bir kart sonuçta. Ayrıca şuan piyasasaki en ucuz rx 6600 sapphire pulse modeliyken en ucuz rx 6600 xt modeli sapphire nitro plus ve soğutma olarak da aralarında bariz kalite farkı var.

Uzun lafın kısası hocam aynı ikilemde kalıp rx 6600 tercih etmiş biri olarak, eğer imkanınız varsa bütçeyi bir tık daha zorlayabilirseniz rx 6600 xt alın kesinlikle. Verirken 1000 tl çok geliyor ama mantıklı bir alışveriş olunca bir ay sonra keşke verseydim o 1000 tl yi oluyorsunuz.

Yeni konular

Geri
Yukarı