Çözüldü RX 6600 XT sistemde ekran kararıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Tristan23

Kilopat
Yer
İstanbul/Kartal
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
RAM
16 GB
SSD veya HDD modeli
970 EVO Plus
Ekran kartı
QICK RX 6600 XT
Anakart
B450M-Mortar
İşlemci
R5 3600X
PSU: Corsair VS550
Herkese selam,
Sistem özelliklerim aşağıda belirttiğim şekildedir. Son 1 aydır video izlerken birdenbire 1. ekran kararıyor, 2. ekran da donuyor. Bilgisayar yaptığım hiçbir şeye tepki vermiyor. (ESC, alt+F4) reset atmadan PC kendine gelmiyor ve ben neden olduğunu bir türlü çözemedim. Oyunlarda bir problem yaşamıyorum sadece internette gezinirken bu problem var.
Yalnızca ekran kararma sorunu değil, video izlerken de titremeler oluyor özellikle Twitter üzerinde video izlerken videodaki saniye barı ve genel olarak site titriyor. Mouse hareket ettirdiğim zaman da titreye titreye gidiyor imleç. Opera GX kullanıyorum ancak diğer tarayıcılarda da aynı şekilde oluyor. İşlemciye UV yapmıştım acaba ondan dolayı mı diyorum zira bu sorunlar UV yaptıktan birkaç hafta sonra olmaya başladı. UV'yi geri aldım ancak hiçbir etkisi olmadı. Ekran kartı sürücülerini DDU ile kaldırıp farklı versiyonları da yükledim ama bana mısın demedi hala devam ediyor. Görev yöneticisinde bir terslik yok bütün değerler normal.
Çift ekran kullanıyorum bununla mı alakası var, RAM ile mi, PSU ile mi yoksa sadece driver sorunu mu hiçbir şekilde çözemiyorum. Aynı dertten yakınan ve çözümünü bulan varsa yardımlarınızı rica ediyorum. Saygılar, iyi Sosyaller.

Toplam 4 kasa fanı var, 2 tane de işlemci soğutucusunda fan takılı. İşletim sistemi: Windows 10 Pro (versiyon: 22H2) ekran kartı sürücüsü: WHQL 22.5. 1

Son düzenleme:
Çözüm
Herkese selamlar, sanırım problem tarayıcıdaki "donanım hızlandırma" ayarından kaynaklıymış. Öneri üzerine bu ayarı kapattığımda videolarda, sitelerde düzelmeler olduğunu gördüm. Bakalım başka bir şey çıkmazsa sorun çözüldü gibi.
Herkese selamlar, sanırım problem tarayıcıdaki "donanım hızlandırma" ayarından kaynaklıymış. Öneri üzerine bu ayarı kapattığımda videolarda, sitelerde düzelmeler olduğunu gördüm. Bakalım başka bir şey çıkmazsa sorun çözüldü gibi.

Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı