RX 6600XT ekran kartı 78 derece sıcaklık normal mi?

Muadili NVIDIA modellere göre daha az güç tüketiyor 6600 XT. Bilip bilmeden ezbere yorum yapmak bu olsa gerek.
Hocam bende bu QICK 308 sıfır. Birde ikinci el Asus Rog Strıx 6600xt arasında kaldım. İkiside 9k. AMD'den korkan birisi olarak birde böyle yorumlar görünce ne yapacağımı şaşırıyorum. Ne yaparım bilemiyorum.

Normal değil kasan iyi sirkülasyona sahip olmayabilir. Çift fanlı XFX dahi 74-75 üzerini görmemeli en ağır oyunlarda bile.

Evet NVIDIA'ya göre çok ısınıyorlar çünkü çok güç harcıyorlar.

Teknoloji bilgisi 2015'te durmuş sanırım.

Hocam bende bu QICK 308 sıfır. Bir de ikinci el ASUS ROG STRIX 6600XT arasında kaldım. İkisi de 9k. AMD'den korkan birisi olarak bir de böyle yorumlar görünce ne yapacağımı şaşırıyorum. Ne yaparım bilemiyorum.
İstediğini alabilirsin, ama temiz ise ROG önerimdir. 6000 serisi eskisi kadar sıkıntılı değil kendim kullanıyorum. Tabii bazı oyunlarda sürücü stabilitesi bakımından NVIDIA'dan geride kalıyor.

Dosya Ekleri

• WhatsApp Image 2022-03-11 at 14.00.18.jpeg
    WhatsApp Image 2022-03-11 at 14.00.18.jpeg
    108,5 KB · Görüntüleme: 78
Kasa iyi bir kasa değil, markası sanırım Rampage, Escape diye geçiyor. İçerisinde ki poweri değiştirdim önde 3 içeri üfleyen fan, üstte 2 harici egzoz fanı, arkada da bir egzoz fanı mevcut.

Kasanın malzeme kalitesi ve iç hacmi de önemlidir. Dandik bir kasaya 7 fan taksan da ideal sıcaklıkları yakalayamazsın. İşlemcinde stok fan varsa bu da sıcaklığı içeride artırabilir ve ekra kartına yansır.

Kasanın malzeme kalitesi ve iç hacmi de önemlidir. Dandik bir kasaya 7 fan taksan da ideal sıcaklıkları yakalayamazsın. İşlemcinde stok fan varsa bu da sıcaklığı içeride artırabilir ve ekra kartına yansır.
İşlemcinin soğutucusu harici bir soğutucu, ryzen 5 5600x'in stok fanı yeterli olmadığı için değiştirmiştim.
XFX 308 mi? 210 mu?
210.

İşin saçma yanı performansları da daha az.

NVIDIA'dan yükte 35W daha az güç çekip, kendisinden 1000 TL daha pahalı olan 3060'dan daha iyi performans veren 6600 XT için mi diyorsun bunu? AMD, işlemci olarak da ekran kartı olarak da NVIDIA ve Intel'den daha az ısınıyor.
AMD genel problemi. Normal değil ama normal kabul edin.

NVIDIA ısınsa sorun yok, kart hatalı ama AMD ısınınca genel problem mi?

Son düzenleme:
Evet NVIDIA'ya göre çok ısınıyorlar çünkü çok güç harcıyorlar.
İşin saçma yanı performansları da daha az.

Bu konuyu yeni gördüm de tövbe 5-6 senelik Polaris mimarisi ile daha 3 yaşındaki 1650'yi kıyaslayarak mı bu kanıya vardınız? Size güncel bir RX 6600 ve RTX 3050 kıyası bırakayım güç tüketimi, performans ve sıcaklık neredeymiş kendiniz karar verin. RDNA2 mimarisi şu anda watt başına performans olarak en iyi mimaridir. NVDIA güncel olarak kullandığı Samsung'un vasat çiplerini bırakıp tekrar işi rayına oturtabilir. Objektif bakmak lazım duruma.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

RX 6600XT modelini sıfır olarak daha yeni aldım ve elime yeni ulaştı. Hiçbir ayar yapmadan driverini kurdum, stres testine soktum ve sıcaklık değerleri olarak ekran kartı sıcaklığı 78' derece, bağlantı yeri sıcaklığı ise 91 derecelere kadar ulaştı. Normal bir değer mi?

Bağlantı yeri sıcaklığı normal, o kartın en sıcak noktasını gösteriyor çip sıcaklığı değil. Yalnız ikisinin de sıcaklıkları 10 derece civarı düşebilir, benim 6600 XT 65-70 derece çip sıcaklığına 80 derece bağlantı yeri veriyor. Kullandığın kartın modeli ve kasa nedir?

Geri
Yukarı