RX 6650 XT bulunana sistem oyunlarda takılıyor

Bir daha dener misin? Bir de kasa neyse de bütçen varsa mutlaka PSU'yu değiştirmeni öneririm. Belki de PSU tam olarak güç veremiyordur sisteme. Sistem yakın tarihte mi alındı?
Yani yaklaşık bir 4 ay felan oldu.

Bir daha dener misin? Bir de kasa neyse de bütçen varsa mutlaka PSU'yu değiştirmeni öneririm. Belki de PSU tam olarak güç veremiyordur sisteme. Sistem yakın tarihte mi alındı?
Psu konusunda neredeyse sıfır bilgiliyim, hangi psuyu önerirsin?

Bir de PSU değiştirmeden önce ekran kartını garantiye götürsem sence nasıl olur? Belki de karttadır sorun.

Son düzenleme:
Yani yaklaşık bir 4 ay felan oldu.

Psu konusunda neredeyse sıfır bilgiliyim, hangi psuyu önerirsin?

Bir de PSU değiştirmeden önce ekran kartını garantiye götürsem sence nasıl olur? Belki de karttadır sorun.
Garantiden önce eğer çevrende 6650XTyi besleyecek sistemi olan bir arkadaşın varsa onun bilgisayarında dene derim. En azından sorun kartta mı değil mi anlarsın. PSU olarak da bütçenle beraber bir konu açarsan tavsiye verebiliriz. Ben şahsen MSI MPG A650GF 80+ Gold PSU kullanıyorum memnunum bütçeni aşmazsa tavsiye edebilirim. Ben aldığımda 2500 liraydı sanırım

Bir de oyunları en yüksek ayarlarda açıyorsun değil mi? 1080P ultra vs?

Garantiden önce eğer çevrende 6650XTyi besleyecek sistemi olan bir arkadaşın varsa onun bilgisayarında dene derim. En azından sorun kartta mı değil mi anlarsın. PSU olarak da bütçenle beraber bir konu açarsan tavsiye verebiliriz. Ben şahsen MSI MPG A650GF 80+ Gold PSU kullanıyorum memnunum bütçeni aşmazsa tavsiye edebilirim. Ben aldığımda 2500 liraydı sanırım

Evet en yüksek ayarlarda.

Arkadaşımın 3060 lı bir pcsi var ona takıp deneyeceğim. Gelişmeleri haberdar ederim buradan. Peki denedikten sonra baktım kartta bir sorun yok psu değişince düzelir mi? Boşuna para vermeyeyim psuya.

Arkadaşımın 3060 lı bir pcsi var ona takıp deneyeceğim. Gelişmeleri haberdar ederim buradan. Peki denedikten sonra baktım kartta bir sorun yok psu değişince düzelir mi? Boşuna para vermeyeyim psuya.
İmkanın varsa arkadaşındaki PSU'yu da söküp kendi sisteminde denersin. O zaman anlayabiliriz. Daha bilgili sosyal kullanıcılarını da etiketleriz konuya.

AMD'nin eski sürümünü özellikle 23.8.2 ya da 23.9.1 yükleyin. Öncelikle DDU ile güncel sürümünüzü silin.

23.9.X sürümlerini asla kurmayın Chrome'da ve oyunlarda drop yapıyor aynı kart ile deneyimledim şu anda 23.8.2 kullanıyorum sorun yok, olay tamamen son çıkan Driver'lar ile alakalı.

Diğer oyunlarda da aynı problem var mı? Varsa başka SSD ya da HDD'ye kurmayı dene.
Evet, her oyunda yok ama genel olarak çoğunda var. Trek to yomi m2 ssdye kurulu ama takılıyor. Lies of p de sata ssdye kurulu onda da az bişey takılma oluyor. Yani ondan olduğunu düşünmüyorum.

AMD'nin eski sürümünü özellikle 23.8.2 ya da 23.9.1 yükleyin. Öncelikle DDU ile güncel sürümünüzü silin.
Dediğinizi yaptım, hatta biosu da güncelledim ama durum pek değişmedi.

Arkadaşlar durumu güncelliyorum. İki arkadaşıma da sordum ama maalesef razı olmadılar kartı test etmeme buralarda bir bilgisayar tamircisi de var ama kasayla beraber götürmem gerekiyormuş, kasada çok ağır yani uğraşmak istemedim. Onun için garantiyi soruşturacağım pazartesi günü.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı