RX 6700 sistemde görüntü bozuluyor

retgere5

Centipat
Daha fazla  
Merhaba, yeni ekran kartı aldım XFX 6700 (XT değil) sisteme montajını yaptım kurulumları da tamamladım.
İlk başta sorunsuz çalışıyordu. Valorant falan sorunsuzdu, God of War girdim yaklaşık 3 saat kadar oynadıktan sonra sorun baş göstermeye başladı, birdenbire ekranda tuhaf çizgiler gidip gelmeye başladı sonrasında kesildi, aradan birkaç dakika geçti ve bu sefer de durduk yere 3-5 saniyelik siyah ekranlar gelmeye başladı. GoW kapattığımda siyah ekran kesildi fakat yırtılmaya benzemeyen yırtılma hala devam ediyor. Yardımcı olursanız çok sevinirim.
Yapılanlar:
  • Driverları tamamen kaldırıp tekrar kurma.
  • HDMI ve display ikisinde de oluyor.
  • FreeSync açık kapalı gene de oluyor.
Sorunun Videosu: 57.76 MB file on MEGA

çizgiler çıkıyorsa driveri değiştir temiz kurulum yap dene sorun devam ediyorsa servise götür en temizi ..

Stress testi yapın işlemciye bir de üzerinde ki VRAM'lerde sorun olabilir.
VRAM leri test etmek için önerdiğiniz bir program varmı ?

Abi çözümü bilen varsa lütfen yardımcı olsun ya sinirden kafayı yiyeceğim yemin ederim, ilk taktığımda sorun yokken neden sonradan böyle saçma bir sorun çıkar ki

Son düzenleme:
aidata64 programını kullanarak strest testi yapabilirsin Driverleri sil tekrar temiz bir kurulum yap sorunun devam ediyorsa senin sorunun büyük ihtimal gpu ile alakalı ekran kartın bozuluyor servisi devam ediyorsa servise gönder

Sonuç bu şekilde test esnasında videodaki şeylerin aynısı oldu şu an test bitti ama hala devam ediyor kart bu sabah geldi donanımsal olma ihtimali var mıdır ki

Dosya Ekleri

• gpgpu.png
    122,9 KB · Görüntüleme: 19
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…