Çözüldü RX 6700 Sistemde Valorant'a Girerken Secure Boot Hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

dogusemrekoc

Hectopat
RAM
2x8 GB 3200 Mhz
Ekran kartı
Rx 6700
Merhaba.
Öncelikle anakart modelim Gigabyte B450M-K
İşlemci : R5 5600
Windows 11.
Güvenli ön yükleme durumu: Kapalı.
BIOS'ta Secure Boot: Açık.
CSM Support: Kapalı.
BİOS Modu: UEFİ
BİOS Güncel Son Sürüm

Bilgisayarımı hazır sistem halinde yeni aldım ve Valorant yükledim yalnız Secure Boot sorunu aldım ve Secure Boot'u aktif ettim. Ve Valorant'a giriş yaptığımda hala aktif olmadığını ve Secure Boot'u açmam gerektiğini söylemekte. Sistem bilgisi kısmında güvenli ön yükleme durumu kapalı gözükmekte. Bu konuda bilgi sahibi olan var ise yardımcı olabilir mi güvenli ön yüklemeyi nasıl açabilirim veya BIOS'tan aktif ettiğim halde neden hala açık gözükmemekte.
Daha öncesinde bu ayarı açtığımda PC siyah ekranda kalmıştı ve teknik servise gönderdim sorunu çözüp bilgisayarı açıp tekrar bana gönderdiler fakat hala durum bu.

Son düzenleme:
Çözüm

Maalesef bu çözüm olmadı yardımınız için teşekkürler.

Sorun çözüldü ve yaşayan arkadaşlara tavsiyem.
1-Öncelikle Secure Boot kapatıp bir altındakini Custom yapacaksınız.
2-Ardından kayıt edip çıkmalısınız.
3-Tekrar BIOS'u açıp Secure Boot'u aktif edip Custom olan seceneği standart yapıp kaydedip çıkmalısınız ve sorun çözülecektir.
Secure boot haricinde TPM'de açman gerekiyor. BIOS'a girdikten sonra Advance Mod'a geçin. Ardından Settings > Miscellaneous > Peripherals içerisinde AMD CPU fTPM seçeneğini Enabled hale getirin.

Secure boot haricinde TPM'de açman gerekiyor. BIOS'a girdikten sonra Advance Mod'a geçin. Ardından Settings > Miscellaneous > Peripherals içerisinde AMD CPU fTPM seçeneğini Enabled hale getirin.
Zaten Enabled durumda başka bir çözüm var mı acaba?
tpm.png

Son düzenleyen: Moderatör:

Maalesef bu çözüm olmadı yardımınız için teşekkürler.

Sorun çözüldü ve yaşayan arkadaşlara tavsiyem.
1-Öncelikle Secure Boot kapatıp bir altındakini Custom yapacaksınız.
2-Ardından kayıt edip çıkmalısınız.
3-Tekrar BIOS'u açıp Secure Boot'u aktif edip Custom olan seceneği standart yapıp kaydedip çıkmalısınız ve sorun çözülecektir.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı