Çözüldü RX 6700 XT AMD süper çözünürlük ne işe yarar?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Ryzen 5 5600 RX 6700XTLI sistem aldım. Monitör bakıyorum. Galiba AMD yazılımında süper çözünürlüğü diye bir özellik varmış. Mesela ben 2K monitör aldığımda oyun çözünürlülüğünü 1080p yaparsam görüntüde bozulmalar oluyormuş. Ama bu süper çözünürlüğü açtığımızda hem o bulanıklığı gidiyormuş hem de FPS değeri artıyormuş. Bilgisi olan var mı? Ya da bunu kullanan ona göre 2K monitör alacağım yoksa 1080p alacağım.

Dosya Ekleri

• Screenshot_20230802_162847_Chrome.jpg
    Screenshot_20230802_162847_Chrome.jpg
    56,4 KB · Görüntüleme: 46
Merhaba arkadaşlar. Ryzen 5 5600 RX 6700XTLI sistem aldım. Monitör bakıyorum. Galiba AMD yazılımında süper çözünürlüğü diye bir özellik varmış. Mesela ben 2K monitör aldığımda oyun çözünürlülüğünü 1080p yaparsam görüntüde bozulmalar oluyormuş. Ama bu süper çözünürlüğü açtığımızda hem o bulanıklığı gidiyormuş hem de FPS değeri artıyormuş. Bilgisi olan var mı? Ya da bunu kullanan ona göre 2K monitör alacağım yoksa 1080p alacağım.

Ben bu özellik yerine görüntü keskinleştirme kullanıyorum.

Düşük çözünürlükteki bulanıklığı, görüntüye keskinleştirme ekleyerek yok etmeye çalışan bir ayar. RX 6700 XT sistem kullanıyorsun. 2K monitörde 2K çözünürlükte oyun oynamana yetecek bir sistem. Ayarı kullanmana gerek yok.

Düşük çözünürlükteki bulanıklığı, görüntüye keskinleştirme ekleyerek yok etmeye çalışan bir ayar. RX 6700 XT sistem kullanıyorsun. 2K monitörde 2K çözünürlükte oyun oynamana yetecek bir sistem. Ayarı kullanmana gerek yok.

Doğrudur. bem gelecek yeni çıkacak oyunlarda 2K kaldırmazsa diye o şekilde idare edebilir miyim?

Ben bu özellik yerine görüntü keskinleştirme kullanıyorum.

Ekran kartınız nedir acaba? O şekilde yaparak peki görüntüde bozulmayıni nebze de olsa engelleyebiliyorsunuz galiba.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı