RX 6700 (XT olmayan model) için 550W PSU yeter mi?

Bu PSU olayı son yıllarda dikkatimi çekiyor. Atıyorum 6800 XT için 750watt PSU öneriliyor. İşlemci normalde 65W hadi diyelim 100W 6800 XT TDP 300W ki buraya çıkması çok istisnai bir durum benim RX 6800 215W üstü görmedi o bile istisnai furmak testinde oluyor fakat TDP'si 250W toplasan ortalama 500W bulmaz kaldı ki bu tüketim çok nadir durumlarda ortaya çıkar tamam fazlasının zararı olmaz ama çok da abartmaya gerek yok bence.

Hocam ben de öyle düşünüyorum. Şimdi ben RX6800 almayı düşünüyorum. Oyun için kullanacağım genel de testlere baktığımda 170W'ı geçmediğini gördüm. Ben de 600W PSU var, işlemcim Ryzen 5 3600 ve önde iki fan, arkada bir fan ve işlemci fanı var. Sizce beslememe gibi bir şey olur mu? Bir konu açmıştım dün, adam diyor ki riske girme. Bayağı kafam karıştı, bütçem de yok şu an güç kaynağı için.

Arkadaşlar sistemin ekteki gibi PSU olarak Corsair Spec Delta kasanın içinde stok olarak bulunanı kullanıyorum 550W 80 Bronze. Yeni işlemci + ekran kartı aldım PSU da değiştirmem gerekir mi? Herkese teşekkürler.
Dostum aynı kasa bende'de var şuan.da Ryzen 5 2600 ile rx570 var. Update olarak 5600 ile 6700 yapmak istiyorum 550Watt yetiyor mu ? sistemde kapanma vs hiç oldu mu ?

Hocam fazlasıyla yetiyor merak etme Corsair kaliteli marka kapanma zorlanma bir kere bile olmadı.

Hocam fazlasıyla yetiyor merak etme Corsair kaliteli marka kapanma zorlanma bir kere bile olmadı.
Peki tekrar rahatsız edicem ama 5600 için soğutucu önerin var mı ? Hemen hemen herkes 5600 için stok yeterli değil diyor...

Peki tekrar rahatsız edeceğim ama 5600 için soğutucu önerin var mı? Hemen hemen herkes 5600 için stok yeterli değil diyor...

Ben sıvı soğutucu kullanıyorum H150i Pro yükte 55-60 dereceyi geçmiyor, SE 224 XT alabilirsin kule tipi soğutucu olarak da aşağı yukarı o da aynı performansı veriyor

Ben sıvı soğutucu kullanıyorum H150i Pro yükte 55-60 dereceyi geçmiyor, SE 224 XT alabilirsin kule tipi soğutucu olarak da aşağı yukarı o da aynı performansı veriyor

Stok soğutucu ile idare edebilirim miyim Peki ? Çünkü ekstra Masraf soğutucular

Geri
Yukarı