Çözüldü RX 6700 XT sistemde noktalar gözüküyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Muhammed_Yusuf

Decapat
Daha fazla  
Merhaba,
Yeni PC aldım ve ölü piksel testi yaparken bununla karşılaştım :( nedenini anlayamadım fakat sayfayı yukarı kaydırıp yeniden aşağı indirdiğimde noktalar değişiyordu.
Yani SS2de bile gözüken bu noktalar oyunlarda da göze çarpmaya başlamıştı, ki ölü piksel olsa SS'de gözükmezdi :D FurMark testi falan da yaptım bir sıkıntı yok gözüküyor. Ekran kartı driverım güncel bir türlü anlayamadım. Yardımcı olursanız sevinirim, hala iade etme şansım var.

Sistem:
  • R5 5600
  • RX 6700 XT
  • 16 GB RAM
  • A520M-E
  • 700W PSU

Dosya Ekleri

• sıkıntı.png
    sıkıntı.png
    9 KB · Görüntüleme: 89
  • gsdfgsdf.PNG
    gsdfgsdf.PNG
    26,5 KB · Görüntüleme: 79
  • Ekran Alıntısı (1).PNG
    Ekran Alıntısı (1).PNG
    23,2 KB · Görüntüleme: 76
Çözüm
DDU ile ekran kartı sürücünü kaldır AMD'nin sitesinden Auto-detecth güncelleme aracını indirip çalıştır ve onunla ekran kartı sürücünü tekrar kur.

Ekran kartı ile monitör arasındaki kablonun iki taraftan da iyice oturduğundan emin ol. Varsa çıkar başka porta tak. Varsa başka kablo tak.
İmkanın varsa monitörünü başka PC ya da laptopa takarak sorun monitörde mi yoksa kasada mı ayrımını yap.
DDU ile ekran kartı sürücünü kaldır AMD'nin sitesinden Auto-detecth güncelleme aracını indirip çalıştır ve onunla ekran kartı sürücünü tekrar kur.

Ekran kartı ile monitör arasındaki kablonun iki taraftan da iyice oturduğundan emin ol. Varsa çıkar başka porta tak. Varsa başka kablo tak.
İmkanın varsa monitörünü başka PC ya da laptopa takarak sorun monitörde mi yoksa kasada mı ayrımını yap.

Çözüm
Monitör kablosuyla uğraştım ama monitörle (kabloyla) bir ilgisi yok sanırım. Display kablosunu çıkardım HDMI denedim ama yine aynı şey, karıncalanma gibi. Fareyi oynatınca gidiyor sonra başka bir yerde yine çıkıyor.

DDU ile kaldırmayı deneyeceğim.

DDU ile silip sıfırdan yükledim düzeldi sorun, teşekkürler <3<3<3

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı