Çözüldü RX 6750 XT sistem GoW oynarken kapanıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Ömer Öztürk23

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba. God of War oynarken bilgisayarim kapaniyor. Kapaniyor dedigim ekran gidiyor sonra tekrardan aciliyor. Ama sanki yeniden başlatılmış gibi. Ekran gittiğinde PC çalışır halde.

R5 5600.

RX 6750 XT.

8x2 16 GB RAM 3600 MHz.

750W pusu. TR2s.

Genellikle bu tarz oyunlar oynarken oluyor. Onceden yoktu. Termal macunda surdum.

Sıcaklıklar gayet normal.

CPU: 60.

Ekran kartı: 55.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Ekran kartını söküp tekrar montajlayın, soketleride sağ sol yer değiştirin, yine oynattığınızda kapanırsa, anakart PCI slotunuzda sorun var.

Dosya Ekleri

• Screenshot_1.png
    Screenshot_1.png
    33,8 KB · Görüntüleme: 19
Bu kapanma şekli tam olarak nasıl? Ekran gidip geri geliyor kaldığınız yerden devam mı ediyorsunuz? Yoksa ekran gidiyor sistem yeniden mi başlıyor?

Yoksa sistem komple kapanıp 2 saniye sonra geri mi açılıyor?

Sımdı soyle ekran gıdıyor bilgisayar acılma anına gıdıyor ıste TUF Gaming yazıyor ama bilgisayar ısıkları acık yanı sankı sadece goruntu gıdıp gelıyor gibi ama restart atıyor.

Ekran kartını sistem boşta çalışırken hafif yukarı aşağı oynatın, aynı kapanmayı yapacak mı bakın.
Suan ekran gitti

Suan ekran gitti
Geri nasıl gelecek

Ekran kartını sistem boşta çalışırken hafif yukarı aşağı oynatın, aynı kapanmayı yapacak mı bakın.
2 tane yanarken 1 tane yaniyor

Şu an ekran gitti.

Geri nasıl gelecek.

2 tane yanarken 1 tane yaniyor.

Hocam tamam onu hallettim PCI kablosunu cikartim taktım ama ekran kartını hafif yukarı kaldirdigimda restart atti.

Şu an ekran gitti.

Geri nasıl gelecek.

2 tane yanarken 1 tane yaniyor.

Hocam tamam onu hallettim PCI kablosunu cikartim taktım ama ekran kartını hafif yukarı kaldirdigimda restart atti.

Sorun bundan mı yoksa yukarı kalkmasından mı?

Dosya Ekleri

• 20230808_153710.jpg
    20230808_153710.jpg
    273,1 KB · Görüntüleme: 14
Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı