Çözüldü RX 6800 kullanımı sıfıra düşüyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Bulut Asıltaş

Kilopat
Daha fazla  
RAM
GSkill RipJaws 8x2 16GB RAM
SSD veya HDD modeli
WD GREEN M.2 SSD
Ekran kartı
RX6800
Anakart
Gigabyte B450M S2H
İşlemci
Ryzen 5 5600
Merhaba, başlıkta belirttiğim ekran kartını FurMark stres testine soktuktan sonra testte sıklıkla ekran kartı kullanımı, çektiği güç 0'a düşüyor ve bu da ani ve uzun donmalara neden oluyor. Aynı sorun sadece stres testinde değil, oyunlarda da gerçekleşiyor.

Çözüm
Evet, kurdum.

PSU'yu değişene kadar ekran kartının...yanmaması için ne yapabilirim? Underclock işlemi gerçekleştirirsem güç kullanımını azaltabilir miyim?

Ekran kartı yanmaz, kablo veya soketler eriyebilir, Power limiti düşürüp 200W civarına indirirseniz kurtarır.
O kasadaki PSU RX6800'ü beslemek için yeterli değil, kablo ısınması soket erimesi yaşatabilir.
(Bu yaşadığınız sorunla alakasız)

Eski kartınız neydi? Sürücüleri DDU ile kaldırıp tekrar kurdunuz mu? Afterburner gibi programlar yüklü mü?
Sürücüleri tekrar kurmadım ama windowsu tekrar kurdum.

Evet, kurdum.

PSU'yu değişene kadar ekran kartının...yanmaması için ne yapabilirim? Underclock işlemi gerçekleştirirsem güç kullanımını azaltabilir miyim?

Ekran kartı yanmaz, kablo veya soketler eriyebilir, Power limiti düşürüp 200W civarına indirirseniz kurtarır.

Çözüm
Konuyu tekrar ortaya çıkarıyorum, ancak sebebini buldum. OCCT testinde power testi ve ekran kartı hiçbir sorun çıkarmadı. Ancak, VRAM testi yaptığımda ekranda bozulmalar ve ekran kartı kullanımının düşmesi gibi problemler çıkıyordu. Dün Vatan Bilgisayar'a götürdüm. 1 Hafta içerisinde sonuç gelecekmiş, göreceğiz bakalım.

Yeni konular

Geri
Yukarı