RX 6800 XT Sistem Toplama

WalterCenk

Zeptopat
Öncelikle iyi akşamlar herkese. Sistemi almadan, sipariş etmeden önce bu konularda daha da bilgisi olan arkadaşların fikirlerini almak istedim. Şimdi ilk olarak neden NVIDIA RTX 3070-3070 Ti ve 3080-3080 Ti gibi kartları seçmedin diyecek olan dostlar için, VRAM'in böyle güçlü bir ekran kartlarında düşük olduğunu düşünüyorum. 8 ve 10 GB VRAM şu an için ne kadar yeterli dursa da daha da ileriye dönük bir ekran kartı olmasını istediğimden dolayı 16 GB'lık RX 6800 XT ekran kartının daha uygun olacağını düşünüyorum. AMD ekran kartları sıkıntılı falan diyecek olanlar içinde şu ana kadar 6000 serisinde ben bir sorun yaşayan kullanıcıya rastlamadım. Ancak NVIDIA'nın 3000 serisinde sıkıntı yaşayan çok insan gördüm. Aynı şekilde RAM'lerin 32 GB olması da ekran kartında olduğu gibi ileriye dönük olmasını istediğimden dolayı. Yoksa günümüzde 16 GB RAM de gayet yeterli ancak 32 daha iyi olur diye düşündüm. RX 6900 XT ekran kartlı bir sistemde düşünebilirdim ancak ileride değişim yaparım diye düşünüyorum zaten. Güç kaynağı kısmında da 750 watt yeterli olurdu. Evet, AMD bu ekran kartı için zaten minimum 750 watt güç kaynağı önerisi yapıyor ancak daha da garanti olması açısından 850 watt tercih ettim. Bu konularda çok fazla bilgi sahibi bir insan değilim. O yüzden zaten foruma üye olup sizlere sormak istedim. SSD tarafında ise 1 TB olmasının sebebi ekstradan 1 TB daha SSD var zaten. İkisini birlikte monte ederim diye düşünüyorum. Samsung SSD'ler hakkında birkaç olumsuz yoruma rastlamıştım veya bilmediğim başka parçalarda da sıkıntı vardır, bilgili arkadaşlar sistem hakkında yorum yaparsa çok sevinirim. Sırasıyla:

• Ekran Kartı: MSI Radeon RX 6800 XT Gaming X Trio 16G 256 BİT GDDR6 16 GB Ekran Kartı
  • İşlemci: AMD Ryzen 7 5800X 3.8 GHz 8 Çekirdek 36 MB Cache AM4 Soket 7nm İşlemci
  • Anakart: ASUS ROG STRIX X570-F Gaming DDR4
  • RAM: G.Skill Trident Z Neo RGB 32 GB (2x16 GB) 3600MHz DDR4 RAM
  • SSD: Samsung 1TB 980 Pro PCI-e 4.0 X4 NVMe
  • Power Supply: Corsair RMx Series RM850X 850W 80+ Gold Full Modüler
  • Sıvı Soğutucu: Arctic Liquid Freezer ll 360
  • Kasa: Phanteks Eclipse P600S

Sistem bu şekildedir. Değiştirilmesi gereken parça varsa söylerseniz çok iyi olur. Yoksa kafamdaki sistem tam olarak bu şekilde. 3-4 iş günü içerisinde sipariş vermeyi düşünüyorum. 👋

Son düzenleyen: Moderatör:
XFX RX 6900 XT ekran kartı fiyatı MSI RX 6800 XT fiyatına düştüğü oldu, ekran kartını ne kadar fiyata almayı planlıyorsun?

Geri
Yukarı