RX 6900 XT neden önerilmiyor?

Eğer birileri 3090 alacağım deseydi bizde ona 6900XT önerirdik tabii ki. Ama daha forumda 1 tane bile "3090 mı 6900XT mi?" diye soran görmedim. Alacak zaten sormadan direkt yapıştırıyor.

Hocam sen AMD ekran kartı kullanan kişilerin neler çektiğini biliyor musun? Mesela ben 5 aydır 5700 XT kullanıyorum 5 ayda neler çektiğimi bir ben bilirim. İnsanların NVIDIA tercih etmesinin bir sebebi var kimse keyfiye daha fazla para vermiyor.

Biliyorum çektikleri sıkıntıları. Kimisi memnun kimisi de illallah ediyor. Çoğu kişi artık sıkıntı kalmadığını söylüyor.
Ben yine de AMD alırdım. NVIDIA almak gibi bir hatayı bir daha yapmam. RX 560 kullanan birisi AMD'nin driver güncellemeleri sayesinde 1050 Ti kadar performans alan bir karta sahip olurken ben her driver güncellemesi sonrası performans kaybı yaşıyorum. AMD Navi mimarili kartlarını da bir süre sonra düzeltir. Kaliteli ve en azından 750W PSU ve sağlam bir donanım ile desteklendiğinde bir şey olmaz.
Şu anda alınabilecek tek RX 6900 XT modeli PowerColor Red Devil'dir.

AMD alırken herkes Sapphire modellerini öneriyor ama genelde en ideal AMD kartları PowerColor üretiyor. Red Devil varken ASUS ve MSI'ın yüzüne bakmam

Amacı render olanlar için uygun değil. Render konusunda 3060 TI'ın gerisinde. Işın izleme özelliği olarak 3090'dan çok daha geride. Bunlarla işi olmayanlar için biçilmiş kaftan. 2080 TI'dan daha ucuza 3090 dengi kart alabiliyoruz.

Amacı render olanlar için uygun değil. Render konusunda 3060 Ti'ın gerisinde. Işın izleme özelliği olarak 3090'dan çok daha geride. Bunlarla işi olmayanlar için biçilmiş kaftan. 2080 Ti'dan daha ucuza 3090 dengi kart alabiliyoruz.

Bildiğim kadarıyla 3090 content creation için yapılmış bir kart. Onu alan birisinin sadece oyun oynamak için alacağını sanmıyorum. Oyun için kart alınacaksa ve illaki NVIDIA olacaksa 3080 ya da ilerleyen zamanda çıkacak 3080 Ti tercih edilmeli.

Asus RX 6900XT için 3 gün önce Bursa da bir tekno marketten İzmir e getirilmesini rica ettim. Hatta diyeyim parasını gelsin alayım dedim. Getirtmediler. Ben 6900 XT alıcam.

Yeni konular

Geri
Yukarı