RX 6900 XT sistemde NT_WRONG_SYMBOLS mavi ekran hatası

İşletim sistemi
Windows 10

ycantuc

Hectopat
Yer
Antalya
Daha fazla  
Meslek
Radyoloji Teknikeri
RAM
Geil 4x8 32GB 3600MHz
SSD veya HDD modeli
Samsung SSD 980 PRO 500GB
Ekran kartı
XFX RX 6900 XT
Anakart
Gigabyte 550M Aorus Elite rev 1.3
İşlemci
Ryzen 5 5600X
Merhaba, bugün Starfield oynarken 2 kere, geçen günlerde oyun oynamazken de 1 kere mavi ekran aldım. Minidump'a baktım ancak anlayamadım. Nt_wrong_symbols diye bir şeyden kaynaklanıyor anladığım kadarıyla. Üçünü de bağlantıya ekledim.

İlk ve her şeyden önce Memtest yapın. Memory corruption hatası aldığın görünüyor, RAM'lerde donanımsal bir hata var muhtemelen.

MODULE_NAME: Hardware

IMAGE_NAME: Hardware_ram

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

magdrvamd64.

Bu Samsung Magician yazılımıdır. Dump dosyanda hata vermesinin sebebi Valorant anti cheat sistemi olan Vanguard'ın kernel düzeyde çalışmasından dolayı diye düşünüyorum. Çünkü Vanguard da sık sık hata vermiş dosyalarında.

Bknz. vgk.sys

Daha detaylı bilgi için:

Sistemdeki Razer yazılımını kaldır. Genelde bu yazılımlara ait sürücüler çakışıp mavi ekrana sebep verebiliyorlar.

İlk ve her şeyden önce Memtest yapın. Memory corruption hatası aldığın görünüyor, RAM'lerde donanımsal bir hata var muhtemelen.

Module_name: Hardware.

Image_name: Hardware_ram.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

magdrvamd64.

Bu Samsung Magician yazılımıdır. Dump dosyanda hata vermesinin sebebi Valorant anti cheat sistemi olan Vanguard'ın kernel düzeyde çalışmasından dolayı diye düşünüyorum. Çünkü Vanguard da sık sık hata vermiş dosyalarında.

Bknz. vgk.sys

daha detaylı bilgi için:

Sistemdeki Razer yazılımını kaldır. Genelde bu yazılımlara ait sürücüler çakışıp mavi ekrana sebep verebiliyorlar.

Merhaba, Memtest RAM'leri ilk aldığımda yapmıştım ve XMP açıkken 7 hata almıştım kapalıyken ise hiç hata almamıştım. Şu an bilgisayarı XMP açık şekilde kullanıyorum. Dediğiniz uygulamaları silip bugün tekrar mavi ekran alacak mıyım kontrol edeceğim. Çok teşekkür ederim.

Merhaba, Memtest RAM'leri ilk aldığımda yapmıştım ve XMP açıkken 7 hata almıştım kapalıyken ise hiç hata almamıştım. Şu an bilgisayarı XMP açık şekilde kullanıyorum. Dediğiniz uygulamaları silip bugün tekrar mavi ekran alacak mıyım kontrol edeceğim. Çok teşekkür ederim.

Senin XMP ayarlarından dolayı çöküyor o zaman RAM. Bunun için RAM'in konusunda daha detaylı araştırma yapman lazım.

Geri
Yukarı