RX 6900 XT vs RTX 3090

Technic1cS2

Hectopat
Arkadaşlar merhaba, şu an sistemimde Sapphire Nitro+ RX 6900 XT ekran kartım var. Ağırlıklı olarak oyun olsa da render, stable diffusion, Photoshop, Blender vb. gibi şeylerle de uğraşıyorum. Açıkçası CUDA'nın eksikliğini hissediyor gibiyim. Oyunlar da çok iyi olsa da grafik işleme konusunda sanki RTX 3090'nın çok gerisinde kalıyor gibi hissediyorum. Kartı değiştirmeyi düşünüyorum. Üste 3-4 bin TL daha vererek RTX 3090 almam uyugun olur mu sizce?

Arkadaşlar merhaba, şu an sistemimde Sapphire Nitro+ RX 6900 XT ekran kartım var. Ağırlıklı olarak oyun olsa da render, stable diffusion, Photoshop, Blender vb. gibi şeylerle de uğraşıyorum. Açıkçası CUDA'nın eksikliğini hissediyor gibiyim. Oyunlar da çok iyi olsa da grafik işleme konusunda sanki RTX 3090'nın çok gerisinde kalıyor gibi hissediyorum. Kartı değiştirmeyi düşünüyorum. Üste 3-4 bin TL daha vererek RTX 3090 almam uyugun olur mu sizce?

Render işi vs için bence alınır.

Oyun da oynayacağını söylemişsin. Oyun için 3090 alınmaz artık. 2. eli 10-15k falan çünkü. 0 alacaksan 4000 serisi tercih et.

Ya da bütçen buna yetmiyorsa kaliteli bir 4070 Ti.

Ağırlıklı olarak oyun olsa da render, stable diffusion, Photoshop, Blender vb. gibi şeylerle de uğraşıyorum. Açıkçası CUDA'nın eksikliğini hissediyor gibiyim.
Nvidia'nın teknolojileri daha iyi, bence almışken 4080 gibi daha yeni bir kart alın.

Oyun da oynayacağını söylemişsin. Oyun için 3090 alınmaz artık. 2. eli 10-15k falan çünkü. 0 alacaksan 4000 serisi tercih et.

Ya da bütçen buna yetmiyorsa kaliteli bir 4070 Ti.
0 alamayacağım hocam fiyatı şu an çok pahalı. İkinci çok az kullanılmıs sıfır gibi bir kart buldum. Fiyatı 13-14 bin.

Yeni konular

Geri
Yukarı