RX470 sisteme 8 bin TL yükseltme önerileri

efendimabi

Zeptopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, eski bilgisayarımı 7 yılın ardından parçalarını güncellemek istiyorum, fiyatlardan dolayı ve şu anlık işimi gördükleri için GPU, PSU ve kasamı sabit tutmayı düşünüyorum. Aşağıdaki düşündüğüm sistem (Ekran kartını ve kasayı değiştiremiyorum bütçeden) sizce nasıl duruyor ya da ne önerirsiniz? (CPU, RAM, SSD ve anakart için toplam 8 bin harcayabilirim, halihazırda bütçeyi aştığım için daha ötesine çıkmak istemiyorum.)
Not: Türkiye'de yaşıyorum, site güzel diye oradan dizdim.
Edit: RX470 ve kasa bende halihazırda olan ve bütçeden dolayı değiştiremeyeceğim şeyler, PSU konusunda da sorunum yok

redditpchelp.png

Son düzenleme:
Merhaba arkadaşlar, eski bilgisayarımı 7 yılın ardından parçalarını güncellemek istiyorum, fiyatlardan dolayı ve şu anlık işimi gördükleri için GPU, PSU ve kasamı sabit tutmayı düşünüyorum. Aşağıdaki düşündüğüm sistem (Ekran kartını ve kasayı değiştiremiyorum bütçeden) sizce nasıl duruyor ya da ne önerirsiniz? (CPU, RAM, SSD ve anakart için toplam 8 bin harcayabilirim, halihazırda bütçeyi aştığım için daha ötesine çıkmak istemiyorum.)

Eki Görüntüle 1910033
merhaba 500 gb ssd yetmeyebilir bence bütçeniz yeterse bir tane de oyunlar dahil omayacak şekilde gereksiz şeyleri depolayabilceğin 256 gb veya 128 gb bir hdd alabilirsin

Merhaba arkadaşlar, eski bilgisayarımı 7 yılın ardından parçalarını güncellemek istiyorum, fiyatlardan dolayı ve şu anlık işimi gördükleri için GPU, PSU ve kasamı sabit tutmayı düşünüyorum. Aşağıdaki düşündüğüm sistem (ekran kartını ve kasayı değiştiremiyorum bütçeden) sizce nasıl duruyor ya da ne önerirsiniz? (CPU, RAM, SSD ve anakart için toplam 8 bin harcayabilirim, halihazırda bütçeyi aştığım için daha ötesine çıkmak istemiyorum.)

Eki Görüntüle 1910033

8K ya 2.el çok daha iyi sistem dizebilirsiniz. Eğer 2.el almiyacaksanız işlemciyi R5 5500 yapıp anakartı B450M yapabilirsiniz.

Önce hocam GTX 1050 Ti tavsiye ve eğer SSD desteği varsa bir M.2 SSD.

RX 470 1050 Ti'den daha iyi.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

8K ya 2.el çok daha iyi sistem dizebilirsiniz. Eğer 2.el almiyacaksanız işlemciyi R5 5500 yapıp anakartı B450M yapabilirsiniz.

RX 470 1050 Ti'den daha iyi.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
PCIe'si geride kaldığı için 5600'a yöneldim, 5500 daha mı mantıklı olurdu dediğiniz anakartla?

Neden RX470 hocam?(bütçeden kaynaklı olduğunu yeni gördüm) 5600'e daha üst düzey olması sizin için daha iyi olur gibiydi.
Tabi 5600'un yanında zayıf kalıyor ama şu anlık değiştirme şansım yok, iyi bir kart alsam bu sefer geri kalan sistemi değiştiremezdim, gittiği yere kadar 470 artık :D

Yeni konular

Geri
Yukarı