RX480 i5 6500 sistem toplama

İ5 6600'de varmıdır ve 6600 kaç sene götürür sizce?
k serisi olmayan bütün işlemcilerden fan çıkıyor i5 6600 çıkar ben i5 6500 aldım memnun um şuan ekran kartım yok gtx 1060 ı bekliyorum i3 6100 alan arkadaşım var gtx970 kullanıyor gayet memnun işlemci olayına takılmaya fazla gerek yok bence çok üst seviye ekran kartı almıycaksan gtx 1080 gtx 1080 titan fln çıkcakmış işlemci onlarda farkeder

Kasa, PSU ve SSD hariç aynı sistem şu an bende mevcut. Ekran kartı olarak ben de RX 480 özel soğutmalı vers. bekliyorum. i5 6500 için stok soğutucu yeterli gibi bence, Aida64 ile 2 saatlik stres testi yaptım, max 55 derece üstelik fabrika çıkışlı termal macun ile, bu arada kasam Zalman Z3 plus.

Ben şimdi arada kaldım işlemciye OC yapmak oyunlarda performans farkı yaratırmı, eğer yaratıyorsa k serisinden alacağım eğer yaratmıyorsa k serisinden almayacağım. Yardımlarınızı bekliyorum.

Kasa, PSU ve SSD hariç aynı sistem şu an bende mevcut. Ekran kartı olarak ben de RX 480 özel soğutmalı vers. bekliyorum. i5 6500 için stok soğutucu yeterli gibi bence, Aida64 ile 2 saatlik stres testi yaptım, max 55 derece üstelik fabrika çıkışlı termal macun ile, bu arada kasam Zalman Z3 plus.
Ben şimdi arada kaldım işlemciye OC yapmak oyunlarda performans farkı yaratırmı, eğer yaratıyorsa k serisinden alacağım eğer yaratmıyorsa k serisinden almayacağım. Yardımlarınızı bekliyorum.
ende senin gibi düşünüyordum yok oc yapayım yok i7 6700k olsun yok şu sıvı soğutma böylebi kasa toplarsan cebinde 6000tl para olması gerek sonuçta oyunu zevk için oynuycaksın oyun sana bi glir getirmiycek fazla takılmaya gerek yok bence i5 6500 iş görür ama param var diyosan

ende senin gibi düşünüyordum yok oc yapayım yok i7 6700k olsun yok şu sıvı soğutma böylebi kasa toplarsan cebinde 6000tl para olması gerek sonuçta oyunu zevk için oynuycaksın oyun sana bi glir getirmiycek fazla takılmaya gerek yok bence i5 6500 iş görür ama param var diyosan
Bütçe fazla yok max 3500 ileride cf yapacağım bu sistemi bir tane daha rx 480 ekleyip acaba i5 6600 alsam darboğaz yaparmı?

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı