RX5500 XT sistemde Fortnite FPS düşmesi

Huseyinatik

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar sistemimde Fortnite destansı ayarlarda saliselik droplar yiyorum FPS düşüşleri oluyor ve fark ettim ki GPU kullanımı düşünce FPS'de düşüyor ve böylelikle drop yiyorum. Genelde bu durum fareyi çevirince oluyor. Bunun nedeni ne olabilir arkadaşlar? GPU kullanımı neden pat diye düşüyor? Dünde aynı konuyu ETS 2 oyununda yediğim drop başlığıyla açmıştım ve bu 2 aydır böyle. Sistemi alalı 2 ay oldu henüz ve ben bunun nedenini bulamadım ekran kartında sorun olabilir mi? Bilgili arkadaşlar videoyu seyredip değerlerime göz atıp bir anormallik olup olmadığını söylerse çok memnun olurum.
B450M S2H V2 anakart.
AMD Ryzen 5 3500X işlemci.
XFX RX 5500 XT 8 GB ekran kartı.
XPG 8 GB 3200 MHz RAM.
Kingston A2000 500 GB M.2 SSD.
Zalman gigamax 550W PSU.
Video:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar sistemimde Fortnite destansı ayarlarda saliselik droplar yiyorum FPS düşüşleri oluyor ve fark ettim ki GPU kullanımı düşünce FPS'de düşüyor ve böylelikle drop yiyorum. Genelde bu durum fareyi çevirince oluyor. Bunun nedeni ne olabilir arkadaşlar? GPU kullanımı neden pat diye düşüyor? Dünde aynı konuyu ETS 2 oyununda yediğim drop başlığıyla açmıştım ve bu 2 aydır böyle. Sistemi alalı 2 ay oldu henüz ve ben bunun nedenini bulamadım ekran kartında sorun olabilir mi? Bilgili arkadaşlar videoyu seyredip değerlerime göz atıp bir anormallik olup olmadığını söylerse çok memnun olurum.
B450M S2H V2 anakart.
AMD Ryzen 5 3500X işlemci.
XFX RX 5500 XT 8 GB ekran kartı.
XPG 8 GB 3200 MHz RAM.
Kingston A2000 500 GB M.2 SSD.
Zalman gigamax 550W PSU.
Video:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Sorun RAM'de 8 GB RAM'lerde droplar olabiliyor 1 tane daha RAM alırsanız rahatlarsınız.

Hocam izlediğim kadarıyla çok göze batan bir drop yok. Muhtemelen oynayan ben olmadığım için hissedemiyorum. Arkadaşların da dediği gibi başka bir 8 GB RAM sorununuzu çözer 8 GB RAM'den 6500 Kullanması Drop'un RAM'dan kaynaklı olduğunu gösteriyor.

Geri
Yukarı