RX560 CS:GO FPS düşüşü

w0ncha

Hectopat
CSGO da drop sorunu yaşıyorum. GPU kullanımı bazen %100'lerdeyken direk 0 lara düşüyor. fps 250lerden 50-60 lara düşüyor.
SİSTEMİM:
işlemci: Amd Ryzen 3 2200g
Gpu: MSİ radeon RX560 4GB
Ram: kingston ddr4 3200mhz 8gb
anakart: a320m-a pro
psu : 500watt

Dosya Ekleri

• 20210410194035_1.jpg
    20210410194035_1.jpg
    469,1 KB · Görüntüleme: 66
PLATOON PL9263

dediğiniz konu hakkında bilgim yok ama bi ram daha aldım sonrasında sorun düzelir mi sizce?
Genelde FPS drop yaşamanın ana sebeplerinden biri bu oluyor. Çift kanal demek anakartın 2 RAM slotuna da RAM takmak anlamına geliyor. Eğer sizde sadece tek slotta RAM takılıysa bundan kaynaklı bir drop yaşıyor olabilirsiniz. 16 GB RAM yaparak droplardan kurtulmanız yüksek ihtimalle mümkün.

PLATOON PL9263

Dediğiniz konu hakkında bilgim yok ama bir RAM daha aldım sonrasında sorun düzelir mi sizce?

PSU'nuz piyasada 128 TL gibi bir fiyata satılıyor.
Sisteminize göre çok düşük kalitede bir PSU almışsınız.
Bütçeniz varsa en kısa sürede Aerocool'un sertifikalı bir modeline geçmenizi öneririm.
RAM'inizi de bir adet daha aynısından alırsanız gayet iyi olur.

Örnek bir PSU;

Bütçeniz daha fazla ise Cooler Master veya Corsair tarzı markalarada bakabilirsiniz.

Zalman'da iyi bir markadır;

Son düzenleme:
Genelde FPS drop yaşamanın ana sebeplerinden biri bu oluyor. Çift kanal demek anakartın 2 RAM slotuna da RAM takmak anlamına geliyor. Eğer sizde sadece tek slotta RAM takılıysa bundan kaynaklı bir drop yaşıyor olabilirsiniz. 16 GB RAM yaparak droplardan kurtulmanız yüksek ihtimalle mümkün.
PSU'nuz piyasada 128 TL gibi bir fiyata satılıyor.
Sisteminize göre çok düşük kalitede bir PSU almışsınız.
Bütçeniz varsa en kısa sürede Aerocool'un sertifikalı bir modeline geçmenizi öneririm.
RAM'inizi de bir adet daha aynısından alırsanız gayet iyi olur.

Örnek bir PSU;

Bütçeniz daha fazla ise Cooler Master veya Corsair tarzı markalarada bakabilirsiniz.

Zalman'da iyi bir markadır;

Çift kanal yapıp sorunun çözülüp çözülmediğine bakacağım teşekkür ederim beyler

Yeni konular

Geri
Yukarı