RX560 Minecraft düşük FPS sorunu

emirhan "pamda"

Hectopat
Arkadaşlar RX560 ekran kartım var. Minecraft'ta maksimum 20-25 FPS veriyor. İnsanlar internette benim aynı sistemim ile 200-250 FPS alıyorlar. Ekran kartı sürücüleri ve Java dahil her şey güncel. Oyuna 6 GB'de RAM veriyorum. RX560 haricinde bir ekran kartı mevcut değil, oyun RX560'ı kullanıyor. V-Sync vs. kapalı. CS:GO 300 FPS, GTA 5'te ise 70 80 FPS veriyor. Ekran kartı profilinden jawaw dosyası tanıtma gibi yöntemleri de denedim.

Arkadaşlar RX560 ekran kartım var. Minecraft'ta maksimum 20-25 FPS veriyor. İnsanlar internette benim aynı sistemim ile 200-250 FPS alıyorlar. Ekran kartı sürücüleri ve Java dahil her şey güncel. Oyuna 6 GB'de RAM veriyorum. RX560 haricinde bir ekran kartı mevcut değil, oyun RX560'ı kullanıyor. V-Sync vs. kapalı. CS:GO 300 FPS, GTA 5'te ise 70 80 FPS veriyor. Ekran kartı profilinden jawaw dosyası tanıtma gibi yöntemleri de denedim.
Ayarlar,video ayarlından bazı ayarları kıs. Mesela animasyonların hepsini kapatabilirsin.Sonra fps en düşükteyse en yükseğe çek.Bende de oluyordu.

•Grafikler "şahane!"de kalmış olabilir. (Videolarda hızlı olduğunu varsayarsak)
• Çift Kanal/Tek kanal RAM'den dolayı düşük FPS olabilir. (Ama mantıken bu kadar FPS farkı olmaz)
• İşlemciniz düşük olabilir.
• Diğer oyunlarda böyle bir problem olmadığına göre Minecraft'ınızda problem mevcut, eğer sorunu çözemezseniz tavsiyem "Soduim" adlı modu kurmanız. Bu mod sayesinde çok daha yüksek FPSler almanız mümkün 😀
Sodium Mod Review

İşlemci İ7-860 2.8GHz , evet düşük bir işlemci fakat bu işlemciyi sahip diğer insanlarda böyle bir sorun göremedim , kare hızı sınırsız . Görüş mesafesi de 8 , düşük kullanıyorum yine aynı.
Msi Afterburner değerlerini atarsanız size daha iyi bir şekilde yardımcı olabiliriz.

Dosya Ekleri

• unknown.png
    unknown.png
    279,7 KB · Görüntüleme: 41
İşlemci ve RAM'inizi söyler misiniz acaba?

Yeni konular

Geri
Yukarı