RX560 sistem için güç kaynağı önerisi

ensareis

Hectopat
Makaleler
17
Merhabalar öncelikle. Yakın zamanda bilgisayarımın güç kaynağı (platoon PL-9264 600W) bozulmuştu. Ben de bilgisayarımı açmak için yeni bir tane güç kaynağı almak zorundayım. Bunun için bana önerebileceğiniz bir güç kaynağı var mıdır?
Bütçem 600TL. 500 kadar olursa daha iyi olur.

Sistemim:
Intel Core i5-3450 3.2GHz
AMD Radeon RX 560 4 GB.
16 GB (2x8) RAM.
Gigabyte H61M-S2pv
Bir de unutmadan, ileride sistemimi yükseltirsem bana yetebilecek bir güç kaynağı istiyorum.

Şimdiden teşekkür ederim.

Şimdi birkaç sorum olacaktı:
Bronze ile Gold arasında bir fark var mıdır?
İleride işlemcimi ve anakartımı yükseltmeyi düşünüyorum. 550w yeter mi yükseltince?
İleride 550w bana yetmeyeceğinden 650w'lık bir tane PSU buldum. Fiyatı biraz bütçemi aşıyor ama değer mi?
Son olarak PSU'daki koruma nedir ve ne işe yarıyor?

Şimdi birkaç sorum olacaktı:
Bronze ile Gold arasında bir fark var mıdır?
İleride işlemcimi ve anakartımı yükseltmeyi düşünüyorum. 550W yeter mi yükseltince?
İleride 550W bana yetmeyeceğinden 650w'lık bir tane PSU buldum. Fiyatı biraz bütçemi aşıyor ama değer mi?
Son olarak PSU'daki koruma nedir ve ne işe yarıyor?

Gold verimlilik olarak çok daha iyidir. 550Win 500W'ını PSU verebiliyorsa alınır ve ileride rahatça GPU upgrade yapılabilir.

hocam iyi günler
ryzen 3 1200 af
RX 560
sistemim var 1 yıldır kullanıyorum 350w psum var yeterli oluyor. Şimdiye kadar yetersizlik durumuyla karşılaşmadım ama siz en az 400w PSU tercih edin işi garantiye alın ne olur ne olmaz.

hocam iyi günler
ryzen 3 1200 af
RX 560
sistemim var 1 yıldır kullanıyorum 350w psum var yeterli oluyor. Şimdiye kadar yetersizlik durumuyla karşılaşmadım ama siz en az 400w PSU tercih edin işi garantiye alın ne olur ne olmaz.
Yeterli değil. RX560 için en az 350W PSU lazımdır. Yani bu da sınır oluyor. Hem sistemi yenileyeceğimden bana yetecek bir PSU arıyorum.
Gold verimlilik olarak çok daha iyidir. 550Win 500W'ını PSU verebiliyorsa alınır ve ileride rahatça GPU upgrade yapılabilir.
Yani 550W yeter, değil mi? Eski PSU'm 600W'lıktı. O yüzden 600'den düşük olunca belki sistemi yükseltirsem yetmeyebilir diye düşündüm. Peki Benim gösterdiğim 650W'lık PSU ile sizin gösterdiğiniz 550W'lık PSU arasında 70TL gibi bir fark var. Bu farka değer mi sizce? Yoksa sizin gösterdiğiniz PSU ideal mi?

Yeterli değil. RX560 için en az 350W PSU lazımdır. Yani bu da sınır oluyor. Hem sistemi yenileyeceğimden bana yetecek bir PSU arıyorum.

Yani 550W yeter, değil mi? Eski PSU'm 600W'lıktı. O yüzden 600'den düşük olunca belki sistemi yükseltirsem yetmeyebilir diye düşündüm. Peki benim gösterdiğim 650W'lık PSU ile sizin gösterdiğiniz 550W'lık PSU arasında 70TL gibi bir fark var. Bu farka değer mi sizce? Yoksa sizin gösterdiğiniz PSU ideal mi?

Attığım PSU 550W'in neredeyse tamamını verebiliyor yani alınır.

Yani 550W yeter, değil mi? Eski PSU'm 600W'lıktı. O yüzden 600'den düşük olunca belki sistemi yükseltirsem yetmeyebilir diye düşündüm. Peki Benim gösterdiğim 650W'lık PSU ile sizin gösterdiğiniz 550W'lık PSU arasında 70TL gibi bir fark var. Bu farka değer mi sizce? Yoksa sizin gösterdiğiniz PSU ideal mi?
dostum ben 350w kullanıyorum bal gibi de yetiyor yine de sen bilirsin :)

Yeni konular

Geri
Yukarı