RX5600 XT oyun performansında dalgalanma

mbilgucuu

Hectopat
Arkadaşlar öncelikle selam. Yeni aldığım RX5600 XT challanger ekran kartı Valorant gibi oyunlarda beklediğim performansları veremiyor. VRAM kullanımı bir anda 20 oluyor boştayken bir anda 8 bir anda 10 sürekli değişkenlik gösteriyor. Boştayken 40'a falan çıkıyor ekran kartında sizce bir sorun mu mevcut yoksa donanımsal mı acaba? Temiz format atsam iyi olabilir mi?

Dosya Ekleri

• asd.gif
    asd.gif
    17,6 KB · Görüntüleme: 16
  • ggeek.PNG
    ggeek.PNG
    14,8 KB · Görüntüleme: 14
Son düzenleyen: Moderatör:
Yazılım kaynaklı olduğunu tahmin ediyorum. Anakart ve işlemciniz nedir? GPU-Z'ye göre ekran kartınız PCI-e 4.0 desteklemesine rağmen PCI-e 3.0 hızında çalışıyormuş.

Anladım. Önceden kaç FPS alıyordunuz ve eski ekran kartınız neydi? Şu anda kaç FPS alıyorsunuz?

Önceden işlemcimden dolayı APU sistem kullanıyordum ekran kartını alınca APU devre dışı kaldı işlemci olarak kullanmaya başladım sadece mesela örnek veriyorum Valorant işlemciye dayalı daha çok ama 120 -140 alıyordum gene aynı ve anlık FPS düşmesi alıyorum şu anlık.

Önceden işlemcimden dolayı APU sistem kullanıyordum ekran kartını alınca APU devre dışı kaldı işlemci olarak kullanmaya başladım sadece mesela örnek veriyorum Valorant işlemciye dayalı daha çok ama 120 -140 alıyordum gene aynı ve anlık FPS düşmesi alıyorum şu anlık.

Aldığınız FPS değerleri normal fakat FPS düşmesi hakkında pek bir şey diyemeyeceğim. Ben de GTX 1650'den RX 6600 XT'ye geçtim Valorant'ta aynı durumu yaşıyorum. Sürücü kaynaklı bir sorun olabilir.

Valorant fpsinizi yükseltmek istiyorsanız işlemcinizi yükseltmeniz Valorant işlemci odaklı çalışan bir oyun.

Geri
Yukarı