RX5600M alınan FPS değerleri nasıl?

FPS ani düşüşler yaşıyor CoD warzonu denemek için indirdiğimde oyunun açılış sesi geliyor ama 0 görüntü bu sadece optimizasyon ile alakalı değil bu modelde bu oyunu oynayabilen arkadaşlar vardır.
Hocam sizin anlamadığınız şu bu ztn bilgisayar ile ilgili değil çoğu modelde bu hata bu oyunda var oyun ile ilgili
Birde şunu söyleyeyim herhangi bir hasar vb olmadan her ne kadar hakkınız olsa da iade de sorun çıkartılır bu çok normal

FPS ani düşüşler yaşıyor CoD warzonu denemek için indirdiğimde oyunun açılış sesi geliyor ama 0 görüntü bu sadece optimizasyon ile alakalı değil bu modelde bu oyunu oynayabilen arkadaşlar vardır.

Hocam Warzone sıkıntılı bir oyun, L5 Pro'sundan tut alphasına, GE76'sından tut delline her bilgisayarda sorun çıkarabiliyor.

RAM'i çift kanal yaparsanız iyi bir artış yaşarsınız.
Teşekkürler hocam
@Mamdiuf İstersen Vulkan API'sini dene. Bende 180-220 FPS arası değişiyor Ultra'da. 5600M kullanıyorum, Dell G5 15 SE var. RAM'ler çift kanal sadece bende, belki oradan biraz fark oluşabilir. Veyahut direkt grafik testlerine tabi tutabilirsin performansından şüpheliysen.
Anladım hocam

Vulkan amd ye özel mi birde
Ne farkı var vulkan in

@Mamdiuf AMD'ye özel değil elbette ancak performans açısından AMD'de şahane performans veriyor. Ayarları Ultra'ya çekip alttan TAA Resolution Scale'ı 100 yaptım ve benchmarkladım. Ekran kartı sıcaklığını ölçmemiş, muhtemelen 70-74 falandır.

1.png

Attığın örnekten farklı çıktı nedense, ya benchmark'ı değiştirdiler ya da adam benchmark yerine oyun içi test yaptı.

@Mamdiuf AMD'ye özel değil elbette ancak performans açısından AMD'de şahane performans veriyor. Ayarları Ultra'ya çekip alttan TAA Resolution Scale'ı 100 yaptım ve benchmarkladım. Ekran kartı sıcaklığını ölçmemiş, muhtemelen 70-74 falandır.

Eki Görüntüle 1041326

Attığın örnekten farklı çıktı nedense, ya benchmark'ı değiştirdiler ya da adam benchmark yerine oyun içi test yaptı.
Hocam bemcmark alt tarafında grafikler vat bi atabilir misin varsa

@Mamdiuf Tekrar baktım da girdiğim ayarların hiçbiri seçili değil, biri yüksek biri düşük scale 15 falan. Neden bu şekilde ki? Büyük bir bug var sanırım oyunda. Nasıl düzeldiğine bir bakayım, tekrar test ederim.

@Mamdiuf Tekrar baktım da girdiğim ayarların hiçbiri seçili değil, biri yüksek biri düşük scale 15 falan. Neden bu şekilde ki? Büyük bir bug var sanırım oyunda. Nasıl düzeldiğine bir bakayım, tekrar test ederim.
Evet o yüzden sordum bende de öyle bende vulkan kapalı öyle 155 falan vulkan açık benzer olur sanirim

Eki Görüntüle 1041326

Hocam ben şimdi vulkan denedim ama dahili ekran kartını kullaniyor

Son düzenleme:

Geri
Yukarı