RX570 chipset arızası tamir ettirilmeli mi?

AbrahamLinc

Picopat
Daha fazla  
Geçtiğimiz günlerde ekran kartım durduk yere gitti ve PC'yi tekrar açtığımda görüntü atmadı. Bütün çıkışlarını denedim fakat sonuç yine aynı. Birkaç saat önce bir bilgisayar dükkanına gittim, konuştum ve derdimi anlattım. Sorunun chipsette olabileceğini söyledi ve tamir ettirmem bir şeye yaramayacağını, kısa sürede tekrardan bozulabileceğini anlattı. Sizce ettirmem mantıklı olur mu? Modeli RX-570 sağlam ve güzel bir karttı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Geçtiğimiz günlerde ekran kartım durduk yere gitti ve PC'yi tekrar açtığımda görüntü atmadı. Bütün çıkışlarını denedim fakat sonuç yine aynı. Birkaç saat önce bir bilgisayar dükkanına gittim, konuştum ve derdimi anlattım. Sorunun chipsette olabileceğini söyledi ve tamir ettirmem bir şeye yaramayacağını, kısa sürede tekrardan bozulabileceğini anlattı. Sizce ettirmem mantıklı olur mu? Modeli RX-570 sağlam ve güzel bir karttı.
Tamir ettirmen geçici çözüm olur, bir süre sonra bozulup tekrardan masraf yapmana sebep olur, bunun yerine güzel bir ekran kartı almalısın 2.elden veya sıfır.

Genelde uzun ömürlü olmuyor. Bazen 1 yıl, bazen 3 ay gibi.

TServer ile test et sorun VRAM'de mi diye bak.
Ekran kartını kullanamıyorum, monitore görüntü atamıyor. Sorunu belli, chipset.

Sanırım tamir ettirmeyeceğim, yerine sıfırdan bir sistem alacağım. İşlemcim ve anakartım da yeteri kadar eski zaten, iyi bir şey alsam da istediğim performansı yakalayamam.

Ekran kartını kullanamıyorum, monitore görüntü atamıyor. Sorunu belli, chipset.

Sanırım tamir ettirmeyeceğim, yerine sıfırdan bir sistem alacağım. İşlemcim ve anakartım da yeteri kadar eski zaten, iyi bir şey alsam da istediğim performansı yakalayamam.
Siyah Ekran ya Chipset ya da VRAM'dir. VRM'in çalıştığını varsayarsak.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı