RX570 ekran kartı takılıyken bilgisayar açılmıyor

ismailers

Kilopat
Daha fazla  
RAM
corsair 3200mhz 2*8gb
SSD veya HDD modeli
sandisk
Ekran kartı
rx 570
Anakart
A320M-A PRO
İşlemci
r5 1600
Masaüstü bilgisayarımı dün akşam kullanıp normal bir şekilde kapattım. Bugün açmak için tuşuna bastığımda ise hiçbir şekilde görüntü de gelmedi, klavye ve fareme ışık da gelmedi. Bulabildiğim tüm çözümleri denedim. En sonunda ekran kartını çıkarıp çalıştırdığımda klavye ve fareme ışık geldi fakat işlemcimde onboard ekran kartı olmadığı için görüntü alamıyorum. Sorunsuz şekilde çalışan ekran kartımın bir gece bozulduğunu düşünmüyorum. Şu an için ekran kartımı deneyebileceğim ikincil bir sistemim yok. Çözüm için neler deneyebilirim? RX570, Ryzen 5 1600.

Son düzenleyen: Moderatör:
Masaüstü bilgisayarımı dün akşam kullanıp normal bir şekilde kapattım. Bugün açmak için tuşuna bastığımda ise hiçbir şekilde görüntü de gelmedi, klavye ve fareme ışık da gelmedi. Bulabildiğim tüm çözümleri denedim. En sonunda ekran kartını çıkarıp çalıştırdığımda klavye ve fareme ışık geldi fakat işlemcimde onboard ekran kartı olmadığı için görüntü alamıyorum. Sorunsuz şekilde çalışan ekran kartımın bir gece bozulduğunu düşünmüyorum. Şu an için ekran kartımı deneyebileceğim ikincil bir sistemim yok. Çözüm için neler deneyebilirim? RX570, Ryzen 5 1600.

Ekran kartınızın ayaklarını silgi ile temizlemeyi ve RAM'leri temizlemeyi dener misiniz? Çözüm bu olmazsa güç bağlantınızı kontrol ediniz.

Silgiyle temizlemeyi denedim. Güç bağlantımı nasıl kontrol edebilirim. Ekran kartı takılıyken açtığımda fanlar vs. çalışıyor. Fakat ne görüntü ve ekipmanlarıma ışık gelmiyor.

Elektronik cihaz bunlar. Dün kullanırsın bugün kullanamazsın mesela. Diğer donanımlarda falan sorun olup olmadığını anlamak için başka bir ekran kartı takmaktan başka bir çaren bulunmuyor.

Bunları deneyin :
1) PSU'nuz kartı kaldıracak kadar güçlü olamaz, bu nedenle önyükleme yapmaz, özellikle kart PCIe yuvası olmadan çalışıyorsa ve takılıysa.

2) PSU'dan GPU'nuza 8 pin'i takarsınız, düzeltirsiniz ve hepsinin doğru şekilde takıldığını doğrularsınız.

3) GPU'nuz yeni olmasına rağmen bozuk (ne yazık ki zaman zaman DOA bileşenleri alıyoruz)

4) PSU'yu kapatmayı, fişini prizden çekmeyi deneyin ve kasadaki güç düğmesini 30 saniye basılı tutun. Bunu yaptıktan sonra, hiç ta kmayın

Yeni bir GPU kullanmıyorum halihazırda yıllardır kullandığım parçalar bir anda böyle bir sorun yaşattılar. Herhangi fiziksel bir indikatör göstermeden anakart veya ekran kartına bir anda bu denli bir hasar gelmesi ne kadar mümkün?

Geri
Yukarı