RX570 fan problemi

Vagon Necmi 7

Centipat
Daha fazla  
Selamlar. Yeni sistem kurdum. FSP Hydro 500W 80+, RX570 8 GB. MSI Afterburner'da fanı otoya aldığımda ETS 2 gibi FS 19 gibi oyunlarda sıcaklık 83 derece oluyor. Elle fanı %70 yapınca 60-70 dereceye düşüyor. Sizce manuel mi kullanmalıyım? Kullanmam gerekirse %70 fan kullanımı normal mi? Sizler hangi oyunda kaçta çalıştırıyorsunuz? Tecrübelerinizi paylaşırsanız çok mutlu olurum. Şimdiden teşekkür ederim.

ETS 2'de hangi ayarlarla oynuyorsunuz ve kasanızın mesh yapısı iyi mi? Aynı karta sahibim RDR 2'de orta ayarlarda %45'e sabitliyorum fanı hem pek ses çıkarmıyor hem de 65 dereceyi geçmiyor sıcaklık. Sizin %70'lik fan hızına göre sıcaklığın 60 dereceyi geçmesi sıkıntı bence.

Bende ASUS Dual RX580 var, 40 derecede %40 fan hızı, 50 derecede %60, 60 derecede %80 ve 80 derece %100 diye ayarladım. Genel olarak 60-65 arasında değişiyor sıcaklıklarım. Biraz ses olabiliyor ama ben kulaklık taktığım için sorun yaşamıyorum, bir deneyin isterseniz.

En güncel sürücüyü indiriniz. Performans kısmına gelin ayarlama kontrolünü manuele alıp, gelişmiş kontrolün tikini açın, ince ayar kontrollerini aşağıya doğru çekin ve ayarları bu şekilde yapın. Fan biraz daha gürültü yapsa da hem daha fazla performans hem de stabil 50 derece civarında sıcaklık alacaksınız. Ben de aynı sorunu yaşamıştım ancak bunları yapınca düzeldi. Sorun sadece sürücülerin saçma bir şekilde ülkemiz sıcaklıklarına uyamaması, stabil çalışamamasından dolayıdır. İyi günler, denemekten çekinmeyiniz.

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (3).png
    Ekran Görüntüsü (3).png
    70,8 KB · Görüntüleme: 28
En güncel sürücüyü indiriniz. Performans kısmına gelin ayarlama kontrolünü manuele alıp, gelişmiş kontrolün tikini açın, ince ayar kontrollerini aşağıya doğru çekin ve ayarları bu şekilde yapın. Fan biraz daha gürültü yapsa da hem daha fazla performans hem de stabil 50 derece civarında sıcaklık alacaksınız. Ben de aynı sorunu yaşamıştım ancak bunları yapınca düzeldi. Sorun sadece sürücülerin saçma bir şekilde ülkemiz sıcaklıklarına uyamaması, stabil çalışamamasından dolayıdır. İyi günler, denemekten çekinmeyiniz.

Teşekkür ederim. Dediğinizi harfiyen yaptım. Sorun düzeldi.Tabi değerleri kendime göre ayarlardım. Çok sağ olun. Herkese yardım için teşekkür ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı