RX570 için uygun işlemci ve anakart önerisi

Bütçe
Allah ne verirse :(

whoisfirat

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Öncelikle sevgiler ve saygılar. 😀

Uzun zaman sonra oyun oynayacağım tuttu ve saçma bir hareketim ile Phenom X4 955 işlemcime RX 570 gibi bir ekran kartı aldım. 🤣 Tahmin edebileceğiniz üzere hayvan gibi darboğaz oluyor, CS:GO'da 60-100 FPS alıyorum. 😂

Şimdi işlemci ile anakart değiştirmek istiyorum fakat Ryzen mi alayım, Intel mi alayim, anakart ne alayim, tüm dertler bir anda aldı götürdü beni.
Fiyatlardan bahsetmiyorum, bakarken kalp krizi geçirdim.

RX 570'e yetecek, bakın fazlasını istemiyorum he, bazılarımız çünkü gelecekte de kullanırsın diye daha güzellerini öneriyor. Uzun bir süre değişmek istemiyorum, zaten arada bir oyun oynuyorum. Dediğim gibi RX 570'e yetecek, darboğaz falan yapmayacak işlemci ne önerirsiniz? Fiyat konusunda en ucuzu lazım. 🤣

Kısaca özet; RX 570'e F/P işlemci, anakart, RAM lazım. 2. el olsun sorun değil.

Bir de bu CS:GO'da 60-100 FPS almam, Minecraft'da bile FPS dropları işlemciden dolayı oluyordur değil mi?
Şimdiden teşekkürler, iyi sosyaller.

Son düzenleyen: Moderatör:
Alabileceğin en düşük kombinasyon A320 anakart ve R3 1200 işlemci olur, altında kalan her şey darboğaz yapacaktır.

Bu sistemi sıfır olarak sakın almaya kalkmayın onu demeyi unutmuşum. Sıfır asla değmez ama ikinci el olarak alırsanız ikisini 1200-1300'e kapatabilirsiniz rahatlıkla muhtemelen. Ek olarak aralarında fazla fark yoksa R5 1600 almak daha iyi olur 2 bin TL altı bütçede.

Alabileceğin en düşük kombinasyon A320 anakart ve R3 1200 işlemci olur, altında kalan her şey darboğaz yapacaktır.
Dediğin gibi R3 1200 alabilirim fakat internette bi kaç siteye baktım %40 darboğaz falan yazıyor sanırım ekran kartının tam vereceği FPS'i vermiyormuş. Zaten ekranım 60Hz çok sıkıntı değil de drop falan yaşatmaz dimi yani şu droplardan kurtulsam yeter ya.

Yeni konular

Geri
Yukarı