RX570 Kilitlenme ve Uyarı Işığı

Buğra G.

Decapat
Merhaba,
Yaklaşık 2 hafta önce kilitlenme probleminden dolayı garantiye verdiğim kart bugün elime ulaştı. Sorunu tamir ettiklerini belirtmişler. Eve gelip test ettim. Geçen seferki gibi,

Ama bu sefer ekran kartının ışığı kırmızı-beyaz yanıp sönmeye başladı. Neden bu şekilde bir tepki verdi acaba?

Temiz kurulum yaptım. RAM'lerimi test ettim. Driver güncel. Herhangi bir overclock işlemi yok. Güç kaynağım yeterli.

Bu uyarı ışığının anlamı nedir? Sabah ilk işim, "Vatan Bilgisayar" denilen yere gidip yenisini isteyeceğim. Tekrar garantiye göndermelerini istemiyorum. Bu elime gelen 3. arızalı kart oldu. Yazılım Mühendisliği öğrencisiyim, Freelance olarak çalışamıyorum ve yaklaşık 5 aydır bilgisayarımı kullanamadım. Gerçekten bu büyük bir ayıp. Tekrar servise gitmesini bekleyemem. Bulunduğum durumu belirtip yeni kartımı isteyeceğim. Sizce sonuç nasıl olur?

Son düzenleyen: Moderatör:
Aynı sorun Sapphire marka kartımda var. Senin tamirin yapılmış bana sağlam diyorlar yolluyorlar.

Bence iade isteyip başka bir yerden alın.
KDV indiriminden 878 TL'ye almıştım. İade edip GTX 1660 almayı düşündüm ama üstünü bu ay tamamlayamıyorum ve bilgisayarım bana lazım.
Aynı sorun Sapphire marka kartımda var. Senin tamirin yapılmış bana sağlam diyorlar yolluyorlar.
Tamiri yapılmış diyorlar ama aynı sorun devam ediyor.

WattMan hatası alıyor musunuz?

Yeni kart verirler. Vatan o konuda diğer muadillerinden önde.

Hayır.

Servise verirken değişim istemiştim. Tamir edilemezse yenisini verebiliriz dediler. Yani vermeleri gerekiyor. Doğru mu?
Evet tabiki vermeleri gerekiyor. Götürün kartı değişim isteyin zaten %90 olasılıkla yaparlar olamdı sert konuşun birazcık, ama verirler.

Bu sefer de kırmızı ekran sorunu oldu. Windows 15 seferdir güncelleme yapıyor.

Kartı tekrar garantiye verdim. Gelişmeleri paylaşacağım.

Son düzenleme:
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…