RX580 4 GB FurMark sonuçları nasıldır?

hypnossx

Decapat
Daha fazla  
Kartta değerler ekteki gibi degerler biraz yuksek gibi. Garantisi de var. 7 ay daha servise gondermem gerekli sanirim. Ne yapmalıyım?

Dosya Ekleri

• 8390F0B6-2C92-421D-9F9A-D0B2EA79FCEB.jpeg
    8390F0B6-2C92-421D-9F9A-D0B2EA79FCEB.jpeg
    91,6 KB · Görüntüleme: 84
Son düzenleyen: Moderatör:
30-40 saniyelik test bu, 80 derece nasıl normal? Aynısını yaptığımda 63 derecenin üzerine çıkmıyor bende.

Bu parçalar uzun süre boyunca yüksek sıcaklıklarda çalıştırılmak için tasarlanıyor. Halihazırda 40-50 derecelerde olan ekran kartının sadece bu testle bir anda 80 dereceye çıkıp çıkmadığını bilmiyoruz değil mi? Kullanıcı testi hangi zamanda ne şekilde yaptı bilmeden 80 derece nasıl normal diye sormuyor olmanız gerekiyor.

Bu parçalar uzun süre boyunca yüksek sıcaklıklarda çalıştırılmak için tasarlanıyor. Halihazırda 40-50 derecelerde olan ekran kartının sadece bu testle bir anda 80 dereceye çıkıp çıkmadığını bilmiyoruz değil mi? Kullanıcı testi hangi zamanda ne şekilde yaptı bilmeden 80 derece nasıl normal diye sormuyor olmanız gerekiyor.

Furmark'da o pencereyi açmak için stres değil benchmark kısmını yapıyorsun o da maksimum 60 saniye sürüp kapanıyor. 80 derece kış ortasında bu kadar kısa süreli bir testte olması gerekenden yüksektir.

Furmark'da o pencereyi açmak için stres değil benchmark kısmını yapıyorsun o da maksimum 60 saniye sürüp kapanıyor. 80 derece, kış ortasında bu kadar kısa süreli bir testte olması gerekenden yüksektir.

Bir şeyi atlıyorsun: Kullanıcı zaten bu derecelere ulaştıracak bir işlem yaptıysa testten önce ve boşta çalışmadıysa bilgisayar kısacası zaten kart sıcakken testi başlattıysa bu sonuçlar sadece testin sonuçları değil demektir. Ben buna göre yorumumu yaptım, nedenimi açıkladım. Üstte de söylediğim gibi, bu soruyu sormadan ve nasıl test ettiğini öğrenmeden sıcaklıklara yüksek veya düşük demek hata olur.

Bir şeyi atlıyorsun: Kullanıcı zaten bu derecelere ulaştıracak bir işlem yaptıysa testten önce ve boşta çalışmadıysa bilgisayar kısacası zaten kart sıcakken testi başlattıysa bu sonuçlar sadece testin sonuçları değil demektir. Ben buna göre yorumumu yaptım, nedenimi açıkladım. Üstte de söylediğim gibi, bu soruyu sormadan ve nasıl test ettiğini öğrenmeden sıcaklıklara yüksek veya düşük demek hata olur.

Fan ayarlarında bir sıkıntı yoksa yüküne göre saniyeler içerisinde boştaki sıcaklıklarına düşebilir. Benim düşüncem kısa sürede 80 dereceye vurması kasa veya ekran kartı bakımı için sinyaldir. Yazın yüksek sıcaklıkların ve yüksek devirli fanların sıkıntısını çekebilir.

@hypnossx kasanda kaç adet fan var bilmiyorum. En az 2 ön 1 arka fan olması ve hava girişlerinin temiz olması lazım. Onlara bir bak, oyun içerisinde sıcaklık değerlerin de 80 dereceye yaklaşıyorsa servisine göndertip baktırt hala garantisi varken. Macun değişimi yapabilirler orada sorun varsa.

Geri
Yukarı