RX580 4 GB için işlemci önerisi

EX3

Decapat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Anakart: Asus Prime A320M-K
CPU: AMD Ryzen 5 5500
GPU: ASUS GeForce TUF RTX 3060 GAMING V2 OC 12GB GDDR6 192Bit
RAM: 2×8 GSKILL 8GB RipjawsV DDR4 3200Mhz CL16 1.35V
SSD: Crucial 500GB P3 Serisi 3D NAND NVMe M.2
SSD2: Kingston A400 480GB
Monitör: SAMSUNG 27" LS27AG550EUXUF 1ms 165Hz
Mouse: RAZER CYNOSA LITE
Klavye: RAZER ABYSSUS LITE
Kulaklik: RAZER KRAKEN V3
SSD: Kingston A400 480GB
Meslek
Lisans Öğrencisi
Merhaba, işlemcimi daha iyi bir işlemciye yükseltmeyi düşünüyorum ama ne kadarlık bir faydası olur darboğaz olur mu? Hangi işlemciyi seçmeliyim Intel mi AMD mi seçmeliyim pek fikrim yok. Yardımcı olursanız sevinirim şimdiden teşekkürler.

Mevcut sistem:
  • Anakart: ASUS H310M-K r2.0
  • İşlemci: i3-9100F
  • Ekran kartı: ASUS RX580 4 GB Dual OC.
  • RAM: 2×8 Corsair Vengeance 3000MHz.
  • Güç kaynağı: Rampage 500W 80+

Son düzenleyen: Moderatör:
9100F ile RX580 darboğaz yapmaz. AMD bir sisteme geçecekseniz öncelikle anakartınızı değiştireceksiniz.
İşlemci değiştirecekseniz ve intel'den devam edecekseniz eğer 1151 soket olan bir işlemci alacaksınız. Gerisi bütçenize kalmış bir şey.

Neden işlemci değiştirmek istiyorsunuz işlemci gerektiren oyunlar için bile işlemciniz yeterli.

Açıkçası Hogwarts Legacy için daha iyi bir işlemciye geçersem daha rahat ederim diye düşündüm.

3000-4000 duruma göre biraz daha artırabilirim.

9100F ile RX580 darboğaz yapmaz. AMD bir sisteme geçecekseniz öncelikle anakartınızı değiştireceksiniz.
İşlemci değiştirecekseniz ve Intel'den devam edecekseniz eğer 1151 soket olan bir işlemci alacaksınız. Gerisi bütçenize kalmış bir şey.

Anakartımı da değiştiririm gerekirse.

Pahalıya patlar biraz sanırım. O kart için o işlemci yeterli bence.

Duruma göre ilerlerim.

Açıkçası Hogwarts Legacy için daha iyi bir işlemciye geçersem daha rahat ederim diye düşündüm.

Duruma göre ilerlerim.

Duruma göre ilerlerim.

Hogwarts için işlemci değiştirmek yeterli olmaz ki şu an optimize konusunda da sıkıntılı bir oyun işlemci + ekran kartı değiştirmeniz gerekiyor ki akıcı bir oyun oynayabilesiniz sırf Hogwarts için işlemci değiştirmek size masraftan başka bir şey getirmez.

Duruma göre değerlendireceğim.

Hogwarts için işlemci değiştirmek yeterli olmaz ki şu an optimize konusunda da sıkıntılı bir oyun işlemci + ekran kartı değiştirmeniz gerekiyor ki akıcı bir oyun oynayabilesiniz sırf Hogwarts için işlemci değiştirmek size masraftan başka bir şey getirmez.

Teşekkür ederim, aklımda bulunsun olmadı biraz daha bekler ekran kartını da değiştirrim.

Bu işlemci Hogwarts Legacy için gayet yeterli.

Eyvallah.

Geri
Yukarı