RX580 belleklere OC yapmak

larsulrichh

Hectopat
Merhabalar, günaydın. Dün GPU-Z üzerinden ekran kartıma baktığımda Samsung belleklere sahip olduğunu gördüm. Ben ufakta olsa bir OC yapmak istiyorum. Herhangi bir rehber veya yardım edebilecek birisi var mı?

Masaüstüne sağ tıklayıp Radeon Ayarları'na gir. Üst kısımdan Performans sekmesine gel. Ardından Ayarlanıyor sekmesine. Manuel'i seçip alt kısımdan VRAM ayarı ve ilgili tüm ayarları aktifleştirip ekran görüntüsünü buraya at.

Merhabalar, günaydın. Dün GPU-Z üzerinden ekran kartıma baktığımda Samsung belleklere sahip olduğunu gördüm. Ben ufakta olsa bir OC yapmak istiyorum. Herhangi bir rehber veya yardım edebilecek birisi var mı?
Over Clock konusunda tecrübeli değilseniz yardım almadan denemeyin. Eskiden 2. , 3. , 4. nesil işlemcilere overclock yapmak daha kolay geliyordu. Bir sıkıntı olsa şimdiki kadar pahalı değildi işlemciler. Msi afterburner ile ekran kartınıza otomatik overclock işlemi uygulayabilirsiniz. Bu yazılım en stabil şekilde overclock ayarlarını ayarlayacaktır.

Artı -2 Eksi
Ceza almistim atamadim hocam. Eve gecince atsam?

Bunu alıntılayıp at ki bana bildirim gelsin.
Samsung en iyi OC olan GDDR5 belleklerden. 8 GB ise 2250, 4 GB ise 2000 değerine ulaşılabilir. Yine de temkinli olup 50'şer artırıp her artışta Unigine Superposition Medium testi yapmakta fayda var. Wattman veya farklı bir hata alana kadar yükseltmeye devam edebilirsin. Bellek gecikmesini 2 yapmak da normalde performans artışı sağlar fakat bazen çok fazla görünmez hataya sebep olup performans düşüklüğü yaratabiliyor.

HWInfo64 uygulaması ile GPU Memory Errors kısmını takip edebilirsin. İndirdikten sonra açarken sensor tikini işaretlemeyi unutma.

Geri
Yukarı