RX580 i3 9100F sistem Warzone ısınıp kapanma sorunu

burstappenn

Hectopat
Yer
Autodromo Nazionale Monza
Arkadaşlar öncelikle merhaba. CoD Warzone oyununa girdiğim zaman 10 dk geçmeden ekran kartı çok ısınıyor ve PC kapanıyor. Fanları 80'de çalıştırıyorum yine de kapanıyor. Elimde 1 adet fazladan fan var. Onu da PC'ye eklemeyi düşünüyorum. Bu işe yarar mı ya da başka bir çözüm var mı?
Sistemim.
RX580 ASUS Dual 4 GB.
16 GB Corsair Vengeance LPX RAM.
i3 9100F stok soğutuculu.
Everest Crystal 4 fanlı kasa.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar öncelikle merhaba. CoD Warzone oyununa girdiğim zaman 10 dk geçmeden ekran kartı çok ısınıyor ve PC kapanıyor. Fanları 80'de çalıştırıyorum yine de kapanıyor. Elimde 1 adet fazladan fan var. Onu da PC'ye eklemeyi düşünüyorum. Bu işe yarar mı ya da başka bir çözüm var mı?
Sistemim.
RX580 ASUS Dual 4 GB.
16 GB Corsair Vengeance LPX RAM.
i3 9100F stok soğutuculu.
Everest Crystal 4 fanlı kasa.

Soğutmada önemli olan parça alüminyum soğutma bloğudur. Fazla fanı koyarsan ne kadar ısı düşer bilmem ama en azından daha iyi bir hava akışı oluşturur. Eğer ısıyı düşüremez isen undervolt yapabilirsin biraz performanstan kısarsın ama en azından PC kapanmaz.

Hocam kapanıyor derken sistem direk mi kapanıyor yoksa görüntü gidip kasa çalışmaya devam mı ediyor ? Ayrıca ısı değerlerini paylaşır mısın ? Birde undervolt yaparak sıcaklık değerlerini düşürebilirsin. Kartın mhz ve güç limitini de biraz düşürürsen sıcaklık değerleri düşecektir.

Ekran kartım 1360 MHz'de çalışıyor. Diğer oyunlarda böyle bir sorun yok. Sistem direk kapanıyor. Isı değerlerini de ekran görüntüsü alana kadar PC çoktan kapanmış oluyor. Bu arada undervolt nasıl yapabilirim?
Forumda biraz bakarsanız birçok rehber ve konu var undervolt ile ilgili.

Yeni konular

Geri
Yukarı