RX580 kasa çalışıyor ama ekran tek renk ve hiç hareket yok

kkeremsahinn

Femtopat
Daha fazla  
Ekran kartından mıdır bilemiyorum ama yaklaşık 8 aydır kullanıyorum. Son 1 aydır oyunlarda ekran gitmesi ama kasanın halen çalışmaya devam etmesi gibi bir sıkıntı yaşıyorum. Birçok video izleyip farklı çözüm yolları denememe rağmen bir çözümünü bulamadım. Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

Bende laptopta o sorunu yaşıyorum sanırım tek çözümü format. Laptoplarda Power tuşundan 2 kere aç kapa yapınca menüye giriyor menüden güvenli mod seçilip güvenli moda girilebiliyor ama masaüstünü bilmiyorum.
Edit: Yazılım kaynaklı siyah ekran gibi geldi.

Ekran kartından mıdır bilemiyorum ama yaklaşık 8 aydır kullanıyorum. Son 1 aydır oyunlarda ekran gitmesi ama kasanın halen çalışmaya devam etmesi gibi bir sıkıntı yaşıyorum. Birçok video izleyip farklı çözüm yolları denememe rağmen bir çözümünü bulamadım. Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

Ctrl alt delete basıp bekle, 2 dakika içinde ekran gelmezse kasanın tuşuna basılı tutarak kapat bilgisayarı. Tekrar açtığında masaüstüne sağ tıklayıp Radeon ayarlarına gir. Sağ üst taraftan çan butonuna tıkla, Wattman ayarları sıfırlandı yazıyor ise başına biraz iş çıktı diyebiliriz. Sürücü güncellemeyi deneyebilirsin. İşe yaramazsa Undervolt için konu aç.

CTRL alt delete basıp bekle, 2 dakika içinde ekran gelmezse kasanın tuşuna basılı tutarak kapat bilgisayarı. Tekrar açtığında masaüstüne sağ tıklayıp Radeon ayarlarına gir. Sağ üst taraftan çan butonuna tıkla, WattMan ayarları sıfırlandı yazıyor ise başına biraz iş çıktı diyebiliriz. Sürücü güncellemeyi deneyebilirsin. İşe yaramazsa undervolt için konu aç.

Aslında tam olarak onu her defasında alıyorum WattMan hatasını ve bir bilgisayarcıyada götürdüm sadece FurMark'ta test yapıp bir sorun olmadıgı veya göremediklerini söylediler ama oyunlara girdiğim zaman sürekli olarak aynı şekilde oluyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı