RX580 Oyunda Monitör Kapanıyor

gokayyigittt

Decapat
Kedimin LG 32MB25HM 32"(81 CM) FHD IPS LED EKRAN - Vatan Bilgisayar model monitorumu kırmış olması sebebiyle Buy the Philips LCD geniş ekran monitör 190VW9FB/62 LCD geniş ekran monitör eski monitorume kaldım. Ancak Sapphire RX580 NITRO+ OC GDDR5 4GB 256Bit AMD Radeon DX12 Ekran Kartı - Vatan Bilgisayar bu ekran kartımda VGA dönüştürücü olmaması sebebiyle INCA HDMI TO VGA JAKLI SES KABLOSU DAHİL 20CM - Vatan Bilgisayar şu ürünü satın aldım. Bağlantıyı sağladıktan sonra monitor internette gezinirken bir sıkıntı yoktu ancak CSGO girince oyuna bağlanmamdan bir 30 sn sonra görüntü gitti bilgisayar bir süre çalıştıktan sonra kendini resetledi. Isınmış olacağını düşünerek ekran kartının üzerine elime koydum çok aşırı bir ısı yoktu. Daha sonrasında tekrar girdim oyuna yine aynı şey oldu. Bu sefer ekran kartını furmark programı ile teste soktum 70 dereceye gelince görüntü yine gitti ve bilgisayar kapanmadı. Ekran kartının üzerine elimi koyunca eli yakacak seviyede ısındığını fark ettim. Sorunun kaynağı ne olabilir ?

Denediğim yöntemler 1440x900 olan çözünürlüğü 1280x800 olarak denedim. Düzelmedi. Driver kaldırdım tekrar baştan yükledim sorun düzelmedi. Desteğinizi rica ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sanıyorum ekran kartınız ve monitörünüzün çözünürlüğü uyumlu değil. bu nedenle problem yaşıyorsunuz. Buna çözüm olarak birkaç öneri sunacağım size. Bütçenize uygun olarak halledebilirsiniz.
1- Dijital girişli bir monitöre geçiş yapın.
2- Dijital çıkışı pasif bir çevirici ile analog versiyona çeviriyorsunuz. Dolayısıyla masaüstü-oyun geçişleri arasındaki çözünürlük farklarını dengeleyemiyor. Aktif bir çevirici alabilirsiniz.
3- Kullandığınız tüm oyun ve uygulamalarda çözünürlüğü monitörünüze uygun olarak ayarlayın.

Aynı ekran kartını kullanıyorum yeni aldım ilk kurduğum sürücüde fanlar çalışıyordu kart ısınıyordu ancak yeni sürücüyü kurduktan sonra şu an fanlar boşta çalışmıyor hatta cs go da bile % 15 civarlarında dönüyor ısınma sorunu çözüldü Sapphire’in kendi programını indir bir de ordan takip et istersen ben yeni sürücüyü kurarak çözdüm

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı