RX580 sistem Oyunlarda takılma sorunu

Mutluww

Hectopat
Arkadaşlar PUBG'de FPS stabil 60 ama arada takılmalar oluyor. Hellblade senua's sacrifice oynuyordum onda da aynı şekilde FPS bazı sahnelerde 40-45'i görüyor. En yüksek ayarlarda oynuyorum bu arada. İşlemci modeli R5 2600 ve bilgisayarda 8GB RAM var. Detaylı bilgiler için buraya bakabilirsiniz. Oyun oynarken aldığım ekran görüntüsünü buraya bırakıyorum.

Ekran Görüntüsü (8).png

Yanlış görmüyorum heralde ama GPU sıcaklığı yani ekran kartı 89 derece değil mi? Zararlı diye biliyorum ekran kartınız için 85 derece sonrası. Bir ekran kartınızı temizleyin ve termal macun sürün belki o yüzdendir çünkü bende de sıcaklık dolayısıyla kasmalar oluyor ara sıra.

Arkadaşlar PUBG'de FPS stabil 60 ama arada takılmalar oluyor. Hellblade: Senua's sacrifice oynuyordum onda da aynı şekilde FPS bazı sahnelerde 40-45'i görüyor. En yüksek ayarlarda oynuyorum bu arada. İşlemci modeli R5 2600 ve bilgisayarda 8 GB RAM var. Detaylı bilgiler için buraya bakabilirsiniz. Oyun oynarken aldığım ekran görüntüsünü buraya bırakıyorum.

Eki Görüntüle 620521

8 GB RAM artık yetersiz geliyor. Yakın zamanda 16 GB RAM'e geçin. RAM alana kadar şöyle bir iyileştirme yapabilirsiniz. Sanal RAM miktarını minimum 15GB, maksimum 20GB yapın.
Yanlış görmüyorum herhalde ama GPU sıcaklığı yani ekran kartı 89 derece değil mi? Zararlı diye biliyorum ekran kartınız için 85 derece sonrası. Bir ekran kartınızı temizleyin ve termal macun sürün belki o yüzdendir çünkü bende de sıcaklık dolayısıyla kasmalar oluyor ara sıra.

Sıcaklık değerine dikkat etmemiştim. Kasanın yan kapağını açıp bir de öyle deneyin sorun devam ediyorsa büyük ihtimalle RAM kaynaklıdır.

Kasanın yan kapağını açmak bir işe yaramıyor soğutma da hatta zarar veriyor hava akışına bu forumda okuduğum kadarıyla ve toz yapıyor. Ekran kartınızı temizleyip termal macun sürün öyle bir deneyin.

Bilgisayarı yeni alsan bile ekran kartı sıcaklığı aşırı fazla söyleyim de ekran kartına bir şey falan olmasın yani 85 sonrası çok zararlıymış. Birde sizin ekran kartınız en yüksekte en az 60 alıyor sizde bir sıkıntı var hani Hellblade oyununda.

Videonun 18:28 bölümünü açın FPS 40'a düşüyor. Antalya çok sıcak ve şuan klima yok nasıl düzelteceğim bilemiyorum.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Geri
Yukarı