RX580 sistem Twitch yayınında oyun kasıyor

BilyDAG35

Hectopat
Yer
İzmir
Daha fazla  
Meslek
KGM
Merhaba.
Sistem:
MSI A320M vh Pro anakart.
ASUS RX580 4 GB ekran kartı.
Ryzen 5 - 3600 işlemci.
HyperX Fury 8 GB X2 = 16 GB 3200 MHz RAM.
240 GB Kingston SSD.
1 TB HDD.
High Power 500W 80+ eco Bronze Power.
Monitör: James donkoy 27 144.
2. monitör: 19 inch 60 Hz.

Twitch platformunda keyfi olarak yayın açmaya başladım. İlk açtığımda genel ayarları vs. videolar izleyip deneye deneye yaptım. Gayet akıcı ve güzel yayınlar yapıyordum.
CS:GO, Valorant, CoD Warzone oyunlarını kasmadan donmadan oynuyordum. Daha rahat oluyor diye bugün 2. monitörümü aldım. Yayın açtığım zaman görüntü yayına gayet akıcı gidiyor ancak benim oynadığım ekranda 60 FPS gibi oynatıyor. Pencereli tam ekran - tam ekran olarak denedim sonuç aynı. 2. monitörü çıkartıyorum yayını açıyorum süper akıcı sıfır donma ve kasma. Ama 2. monitörü takıyorum yayına yine kasma donma gitmiyor ancak benım oynadıgım ana ekranda oyun oynanacak gibi değil. Bilen varsa çok yardımcı olur şimdiden teşekkürler.

Encoder olarak ne kullanıyorsunuz?
Encoder dediğiniz nedir? Kablo türünü soruyorsanız 144.hz de Displayport , 60.hz de dvi. Yayın açtığım program ise Streamlabs.
Bu sorunu biri daha yaşamıştı, AMD sistem de 144Hz ve 60Hz monitörler de oluyor sanırım bu durum.
Araştırınca birçok kişinin yaşadığını gördüm. Ancak ekran takılı bir şekilde streamlabsı kapatıp oyuna girince kasmıyor. Yani sadece streamlabs ı açınca kasıyor.
Encoder olarak ne kullanıyorsunuz?
Streamlabs ı kurcalayınca sorduğunuz şeyi gördüm. işlemciyi kullanıyordum , şimdi onu AMD ye yani ekran kartıma çevirdim denedim , bir sorun yok gibi gözüküyor. donma hiç yok kasma çok nadir oluyor :)

Selamlar öncelikle aynı sorunu bende yaşıyordum öncelikle ayarlara girip yayın kısmına girip encoder yazan kısımdan hardware(AMD) yazanı seçiyoruz. Gelişmiş kısmına giriyoruz ve Force GPU as render device diye bir tik var onu kaldırıyoruz ben bunları yaptığımda olmuştu umarım yardımcı olabilirm.

Selamlar öncelikle aynı sorunu bende yaşıyordum öncelikle ayarlara girip yayın kısmına girip encoder yazan kısımdan hardware(AMD) yazanı seçiyoruz. Gelişmiş kısmına giriyoruz ve Force GPU as render device diye bir tik var onu kaldırıyoruz ben bunları yaptığımda olmuştu umarım yardımcı olabilirm.

Çok teşekkürler :) Encoderi AMD olarak seçtim, düzeldi. Dediğiniz gibi bir tik bulamadım, Encoderin hemen altında "Enforce streaming service encoder settings" yazıyor. Acaba dediğiniz tik bu mu? Bu bende işaretli yani seçili, bunu kaldırayim mi?

Geri
Yukarı